Jagodno

Forum osiedla Cztery Pory Roku
Dzisiaj jest czw mar 28, 2024 7:07 pm

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 126 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: czw sie 31, 2017 1:06 am 
Offline

Rejestracja: śr kwie 13, 2016 4:06 pm
Posty: 201
Lokalizacja: Komedy 8
Mieszkaniec osiedla: Tak
Robin pisze:
Bzdura. Wystarczy trochę dobrej woli.

Miałem na myśli brak dobrej woli w kwestii puszczenia pociągu osobowego do Sobótki górnym torem teraz, w infrastrukturze jaką mamy. Oczywiste jest to, że trzeba naciskać kogo się da, aby przy okazji remontu wiaduktu wszystkie tory zostały ułożone na wiadukcie. Tu się z Tobą w 100% zgadzam. I szczerze mówiąc, to nie powinien być nasz problem, kto za to zapłaci.
Ale...
Połączenie ma ruszyć lada chwila. Biorąc pod uwagę, że w chwili obecnej nie ma możliwości aby pociąg jeździł górą, zgodzić się na to połączenie nie nie można. Jak dodamy do tego remont Bufurowej, który też podobno ma ruszyć niedługo, to będzie masakra. Rano nie wyjedziemy z Jagodna. Tak więc, ze zdaniem
Robin pisze:
Dodam, że nie jesteśmy jako mieszkańcy przeciwnikami uruchomienia tej linii.

zgodzić się nie mogę. Uruchomienie linii "z głową" (o, którym wspominałeś), wg mnie powinno oznaczać uruchomienie jej za trzy lata. Po wszystkich remontach i odkorkowaniu Jagodna.

Na razie ktoś próbuje zrobić dobrze mieszkańcom Sobótki naszym kosztem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: czw sie 31, 2017 12:56 pm 
Offline

Rejestracja: wt sty 24, 2017 10:03 pm
Posty: 584
Mieszkaniec osiedla: Tak
Generalnie niewiele tak, czy siak jesteśmy ugotowani...

Remont Buforowej nawet jak zakończy się sukcesem to tylko nasili się ruch samochodowy. Jedyne co nam trochę pomoże to dokończenie wschodniej obwodnicy - żeby trochę tranzytu ubyło. Myślę , że jak zrobią odcinek od Łanów to się poprawi.

A co nas samych. Przystanek na linii na Kłodzko w pobliżu ul. Szuberta też byłby fajną opcją. Linia na Sobótkę nic nam nie daje, a wręcz utrudni...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: czw sie 31, 2017 4:14 pm 
Offline

Rejestracja: pt sty 01, 2016 10:33 pm
Posty: 447
Mieszkaniec osiedla: Tak
Kuba_Jast pisze:
Oczywiste jest to, że trzeba naciskać kogo się da, aby przy okazji remontu wiaduktu wszystkie tory zostały ułożone na wiadukcie.

Mogę się mylić, ale przy przebudowie wiaduktu ilość torów na nim, ma być zwiększona.
Zatem mam nadzieję, że ktoś poszedł do rozum do głowy :) i wszystkie tory wrzucą na górę.
Może nasze różne działania w tym rady osiedla i przedstawienie problemu Pani Wiceprezydent Wrocławia (ówcześnie) przyniosły zamierzone działania.

Kuba_Jast pisze:
Tu się z Tobą w 100% zgadzam.

No to super.

Kuba_Jast pisze:
I szczerze mówiąc, to nie powinien być nasz problem, kto za to zapłaci.

Oczywiście.
W naszym odczuciu jak na gospodarstwo domowe, to może się wydawać gigantyczna suma.
Ale jak na wydatki województwa, to kropelka w morzu. :)

Kuba_Jast pisze:
Ale...
Połączenie ma ruszyć lada chwila.

Masz jakieś dane? Bo ja co chwila słyszę nową datę....

Kuba_Jast pisze:
Biorąc pod uwagę, że w chwili obecnej nie ma możliwości aby pociąg jeździł górą, zgodzić się na to połączenie nie nie można.

Oczywiście, że nie można. To zagrożenie dla naszego zdrowia i życia....
Nie można dobrze zrobić pary tysiącom osób kosztem kilkudziesięciu tysięcy. Liczę tu także Grota Roweckiego i Zwycięską....

Kuba_Jast pisze:
Uruchomienie linii "z głową" (o, którym wspominałeś), wg mnie powinno oznaczać uruchomienie jej za trzy lata.

Jestem takiego samego zdania.

Niektórzy politycy maja parcie na inwestycje związane z reaktywacją połączeń PKP.
Chyba szukają nowych głosów.
Ale zapominają o tym, że stracą o wiele głosów w tej części miasta....

Kuba_Jast pisze:
Na razie ktoś próbuje zrobić dobrze mieszkańcom Sobótki naszym kosztem.

Niestety....

KrissJ pisze:
Generalnie niewiele tak, czy siak jesteśmy ugotowani...

Dlatego trzeba działać.
Nagłośnić sprawę, poruszyć niebo i ziemię.... Zaangażować bardziej Radę Osiedla.
Może nawet powiadomić media.
Skrzyknąć ludzi z Grota-Roweckiego i Zwycięskiej....

KrissJ pisze:
Remont Buforowej nawet jak zakończy się sukcesem to tylko nasili się ruch samochodowy.

Oczywiście. Widać ile tu powstaje nowych mieszkań. Nawet gołym okiem....

KrissJ pisze:
Jedyne co nam trochę pomoże to dokończenie wschodniej obwodnicy - żeby trochę tranzytu ubyło.

A sądzisz, że to się "wydarzy". Bo ja niestety jestem sceptykiem.
A jak już się wybuduje, to też nie mamy pewności czy ruchu nie przybędzie "od Bielan".
Bo taki scenariusz też trzeba brać pod uwagę....

KrissJ pisze:
A co nas samych. Przystanek na linii na Kłodzko w pobliżu ul. Szuberta też byłby fajną opcją.

I mieliśmy ten przystanek obiecany, przez tą samą osobę, która teraz tak usilnie forsuje linę do Sobótki....

KrissJ pisze:
Linia na Sobótkę nic nam nie daje, a wręcz utrudni...

Zgoda w całej rozciągłości.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: pt wrz 01, 2017 8:11 pm 
Offline

Rejestracja: wt sty 24, 2017 10:03 pm
Posty: 584
Mieszkaniec osiedla: Tak
Robin pisze:

KrissJ pisze:
Jedyne co nam trochę pomoże to dokończenie wschodniej obwodnicy - żeby trochę tranzytu ubyło.

A sądzisz, że to się "wydarzy". Bo ja niestety jestem sceptykiem.
A jak już się wybuduje, to też nie mamy pewności czy ruchu nie przybędzie "od Bielan".
Bo taki scenariusz też trzeba brać pod uwagę....

Odcinek od Łan to już jest chyba po przetargu i podpisaniu umowy. Budowa już powinna ruszyć...

Odcinek od Bielan nam ułatwi dostanie się do A4 i szybsze dotarcie do Bielan. Nie zwiększy drastycznie ruchu na Buforowej, raczej odciąży dojazd przez wioski ze zjazdu Wrocław Wschodni lub Ołtaszyn, Radomierzyce...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: sob wrz 02, 2017 6:12 pm 
Offline

Rejestracja: pt sty 01, 2016 10:33 pm
Posty: 447
Mieszkaniec osiedla: Tak
KrissJ pisze:
Odcinek od Bielan nam ułatwi dostanie się do A4 i szybsze dotarcie do Bielan. Nie zwiększy drastycznie ruchu na Buforowej, raczej odciąży dojazd przez wioski ze zjazdu Wrocław Wschodni lub Ołtaszyn, Radomierzyce...

Oby. :)
PS.
Zaczął się chyba remont Buforowej. Ale od tego mamy inny wątek => http://forum.vivaldiego.wroclaw.pl/viewtopic.php?p=228045#p228045


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: sob paź 07, 2017 10:20 pm 
Offline

Rejestracja: czw lip 31, 2014 6:22 pm
Posty: 85
Mieszkaniec osiedla: Tak
Jest przełom w sprawie budowy linii tramwajowej na Jagodno!

Szczegóły poniżej:
https://www.facebook.com/OsiedleJagodno ... 6060695377


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: pn paź 09, 2017 10:04 pm 
Offline

Rejestracja: pt sty 01, 2016 10:33 pm
Posty: 447
Mieszkaniec osiedla: Tak
arkadius pisze:

Uważajcie.... wybory za pasem. :lol:
Ja śmiem twierdzić, że to kiełbasa wyborcza. 8)
Dziś w TV widziałem inną Panią ubiegającą się o stanowisko prezydenta, co też mówiła o sprawach osiedli, w których się tylko buduje Developerka a nie mają żadnej infrastruktury...
...
Jakoś dziwnie mi się to składa w jedną całość.
Kto lubi kiełbaski?? :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: wt paź 17, 2017 10:37 pm 
Offline

Rejestracja: wt kwie 05, 2016 8:58 pm
Posty: 7
Mieszkaniec osiedla: Tak
czy "ta pani" to piękna Lidia?
niech Archicom buduje ten tramwaj, skoro wybudował blokowiska w burakach.
Dlaczego wszyscy podatnicy mają teraz zrzucać się na cwaniaków od handlu ziemią. Jakby nie było pilniejszych spraw we Wrocławiu.
To ja wybuduję blokowisko w polu buraczanym za rondem i co też mogę krzyczeć "tramwaj tramwaj" no bo skoro Leśnica ma dlaczego Iwiny gorsze?
Niedawno był artykuł w tej sprawie w Wyborczej i całkiem rozsądne komentarze czytelników.
Albo poproście Archicom żeby wam wprowadził lokalny podatek na fundusz "tramwajowy".


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: śr paź 18, 2017 8:00 am 
Offline

Rejestracja: śr lut 03, 2016 9:39 pm
Posty: 113
Lokalizacja: Komedy 8
Mieszkaniec osiedla: Tak
@ted - idź budować to blokowisko, będzie z tego większy pożytek niż z wypisywania głupot na forum.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: śr paź 18, 2017 9:50 am 
Offline

Rejestracja: śr kwie 13, 2016 4:06 pm
Posty: 201
Lokalizacja: Komedy 8
Mieszkaniec osiedla: Tak
ted pisze:
niech Archicom buduje ten tramwaj, skoro wybudował blokowiska w burakach.
Dlaczego wszyscy podatnicy mają teraz zrzucać się na cwaniaków od handlu ziemią.


Ja w takim razie nie życzę sobie aby z moich podatków były sprzątane ulice w centrum. W ogóle tam nie jeżdżę więc nie brudzę. Palące się w centrum latarnie to też rozrzutność, niech płacą ci co tam mieszkają. A! Byłbym zapomniał o remoncie Hubskiej. Mam nadzieję, że też do tego nie dołożę ani grosza bo to przecież tramwaj tylko dla mieszkańców którzy mieszkają przy tej ulicy. Czy to znaczy, że oni już uzbierali na swoim funduszu "tramwajowym"?

(Co się dzieje z tym społeczeństwem... ?)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: śr paź 18, 2017 2:18 pm 
Offline

Rejestracja: wt kwie 05, 2016 8:58 pm
Posty: 7
Mieszkaniec osiedla: Tak
Kuba_Jast pisze:
ted pisze:
niech Archicom buduje ten tramwaj, skoro wybudował blokowiska w burakach.
Dlaczego wszyscy podatnicy mają teraz zrzucać się na cwaniaków od handlu ziemią.


Ja w takim razie nie życzę sobie aby z moich podatków były sprzątane ulice w centrum. W ogóle tam nie jeżdżę więc nie brudzę. Palące się w centrum latarnie to też rozrzutność, niech płacą ci co tam mieszkają. A! Byłbym zapomniał o remoncie Hubskiej. Mam nadzieję, że też do tego nie dołożę ani grosza bo to przecież tramwaj tylko dla mieszkańców którzy mieszkają przy tej ulicy. Czy to znaczy, że oni już uzbierali na swoim funduszu "tramwajowym"?

(Co się dzieje z tym społeczeństwem... ?)


no to sobie nie "życz", akurat Hubska czy centrum to więcej infrastruktury miasta, budynków, sklepów, biznesów, więcej wpływów z podatków, więcej pracy mieszkańców i dlatego tak stać ich na latarnie, mało tego wyobraź sobie stać ich na automat do tych latarni i nie tylko, tzn. nie muszą zatrudnianiać ochroniarzy żeby chodzili o zmierzchu i świcie włączać/wyłączać oświetlenie ... tak tak takie cuda mają w XXI wieku ...no a tych twoich podatków to ile jest będzie z 20zł? tzn. mniej więcej tyle żebyś mógł po Buforowej przejechać parę metrów, jak jeździsz to cicho siedzieć, a na remont Hubskiej i wielu innych ulic mieszkańcy czekali znacznie dłużej niż kilku wykształciuchów z Iwin urządzających dzisiaj zadymy w "internetach". Zupełnie zachowujesz się jak Niemiec co miał pretensje że skoro nie jeździ do Polski to po co ma podatki na Polskę płacić.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: śr paź 18, 2017 3:12 pm 
Offline

Rejestracja: wt sty 03, 2017 7:00 pm
Posty: 195
Mieszkaniec osiedla: Tak
.


Załączniki:
Don-t-Feed-the-Trolls.jpg
Don-t-Feed-the-Trolls.jpg [ 75.32 KiB | Przeglądany 37224 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: śr paź 18, 2017 4:10 pm 
Offline

Rejestracja: śr kwie 13, 2016 4:06 pm
Posty: 201
Lokalizacja: Komedy 8
Mieszkaniec osiedla: Tak
Masz rację @siczus. :lol:

btw... moja wypowiedź była ironiczna... :) ale ironię chyba jednak będę musiał zostawić na dyskusje na poziomie... Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: ndz mar 04, 2018 2:13 pm 
Offline

Rejestracja: wt sty 24, 2017 10:03 pm
Posty: 584
Mieszkaniec osiedla: Tak
http://www.gazetawroclawska.pl/wiadomosci/a/wroclawskie-inwestycje-2018-miasto-obiecuje-tramwaje-na-nowy-dwor-i-jagodno-aleje-stablowicka-i-nowe-parkingi,12975238/

Ciekawe czy się sprawdzi. Projekt to już jest jakiś krok w przód.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: ndz mar 04, 2018 6:55 pm 
Offline

Rejestracja: pt sty 01, 2016 10:33 pm
Posty: 447
Mieszkaniec osiedla: Tak
Pod tekstem tego artykułu jest możliwość głosowania. Oczywiście ma to zapewne małe znaczenie, ale zagłosować można. :)
Obecnie jesteśmy na trzecim miejscu.
Swoją drogą ciekawe dlaczego autor dał nas na samym dole, alfabetycznie to na 100% nie jest.
:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: pn mar 12, 2018 9:40 pm 
Offline

Rejestracja: wt sty 24, 2017 10:03 pm
Posty: 584
Mieszkaniec osiedla: Tak
Tak to będzie wyglądać w praktyce...


Załączniki:
tramwaj.jpg
tramwaj.jpg [ 129.62 KiB | Przeglądany 36641 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: czw lip 26, 2018 7:34 am 
Offline

Rejestracja: wt maja 24, 2011 12:51 pm
Posty: 61
Lokalizacja: CPR
Mieszkaniec osiedla: Tak
Póki co tylko projekt - http://www.gazetawroclawska.pl/komunika ... ,13362846/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: czw lip 26, 2018 8:37 pm 
Offline

Rejestracja: wt sty 03, 2017 7:00 pm
Posty: 195
Mieszkaniec osiedla: Tak
Quahox pisze:


Nie, jest przetarg na projekt a nie jest projekt - to nie to samo ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: pt lip 27, 2018 1:11 am 
Offline

Rejestracja: pt sty 01, 2016 10:33 pm
Posty: 447
Mieszkaniec osiedla: Tak
siczus pisze:
Nie, jest przetarg na projekt a nie jest projekt - to nie to samo ;)

Myślę, że wiem o co chodzi.
Ale czy możesz rozwinąć dla potomności? )


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: pt lip 27, 2018 8:58 pm 
Offline

Rejestracja: wt sty 24, 2017 10:03 pm
Posty: 584
Mieszkaniec osiedla: Tak
To znaczy, że to tylko kiełbasa wyborcza 8)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 126 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group