Jagodno

Forum osiedla Cztery Pory Roku
Dzisiaj jest czw mar 28, 2024 12:50 pm

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 115 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Twoje godziny otwarcia przedszkola
7:30-16:30 14%  14%  [ 18 ]
7:30-13:00 2%  2%  [ 3 ]
9:00-18:00 6%  6%  [ 7 ]
7:30-18:00 42%  42%  [ 52 ]
wcześniejsze otwarcie 14%  14%  [ 17 ]
późniejsze zamknięcie 3%  3%  [ 4 ]
nie jestem zainteresowana (-y) 19%  19%  [ 24 ]
Liczba głosów : 125
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: czw sie 07, 2008 11:10 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt sie 06, 2004 2:47 pm
Posty: 8028
Lokalizacja: A6 :)
Mieszkaniec osiedla: Tak
odczep sie od wybercia, on walczy o cisze w godzinach: 7-17 a nie: 22-6 8)

_________________
http://pl.youtube.com/watch?v=7i27IoDMq ... re=related


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: czw sie 07, 2008 11:14 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob mar 27, 2004 5:31 pm
Posty: 420
Lokalizacja: A1 34
Mieszkaniec osiedla: Tak
prosze Was. nie używajmy słowa przedszkole.
przedszkole wszystkim nam kojarzy sie z duza iloscia dzieci 30 -50 -100...
tu chodzi o zoorganizowana opiekę dla maksymalnie 15-ciorga 2,3-5latkow. - wiecej dzieci w tym mieszakaniu nie ma prawa przebywac.


mieszkanie tak czy inaczej będzie zasiedlone. ;)
może być tam opieka nad dziećmi do godzin popołudniowych lub... sami sobie odpowiedzcie.

przecież to mieszkanie nie moze zostac puste....

moim zdaniem na naszym osiedlu mogloby powstac kilka takich punktow. z tego co do tej pory widac zapotrzebowanie jest duże....

mozemy z naszego osiedla zrobic sypialnie do ktorej wraca sie tylko po zakonczonej pracy....
albo osiedle ktore zyje wlasnym zyciem, w ktorym mieszkancy oferuja wzajemnie dla siebie roznego typu uslugi...
mozemy...
ale nic nie musimy.


dlaczego nie posluchamy tych ktorzy mieli juz przyjemnosc w sasiedztwie takiego punktu mieszkac?
dlaczego tworzymy rzeczywistosc odbiegajaca od faktow. fakt jest taki ze taki punkt nie jest bardziej uciazliwy niz normalny sasiad.... a moze mniej?

mozemy zabronic wszystkiego.
i nic nie bedzie.

tylko pamietajmy ze my kiedys tez bedziemy moze chcieli cos na naszym osiedlu zorganizowac.... poprawadzic jakas dzialalnosc.

i wtedy zapytamy sie dlaczego nie mozemy tego zrobic.

_________________
jakub s. logos
http://www.grupawalor.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: czw sie 07, 2008 11:31 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw sty 19, 2006 9:55 pm
Posty: 1490
Lokalizacja: C3
Mieszkaniec osiedla: Tak
Ja bym tam wolał mieć przedszkole za ścianą niz ...
Ale mnie nikt o zdanie nie pytał :?

_________________
Przeliczanie współrzędnych pomiędzy układami WGS-84 (współrzędne geograficzne), 1965, 1992,1942 i 2000 http://wsp.geo.pl Przegląd i wyszukiwanie ramek sekcyjnych


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: czw sie 07, 2008 11:32 pm 
Offline
CPR Vertical Team
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw mar 02, 2006 1:05 pm
Posty: 6927
Mieszkaniec osiedla: Nie
groszek pisze:
Wybreccio pisze:
Nie można zakładać, że wszyscy bezpośredni sąsiedzi od 7 do 17 są poza osiedlem. Może niektórzy pracują w domu i będzie im przeszkadzać przedszkole przez ścianę? Chyba lepiej zapytać o zdanie najbliższych sąsiadów niż całego osiedla? I tylko do tego się odnoszę :)

PS. Gdyby przedszkole było daleko ode mnie, to z chęcią chciałbym takie mieć na osiedlu. Ale gdybym miał je mieć przez ścianę, to zdecydowanie powiedziałby - nie 8)


Coś mi sie przypomiało. Jakis czas temu był problem z imprezami w C3 i wtedy jakoś nie miałes nic przeciwko głosnej nocnej zabawie i nie przejmowałeś się spokojem mieszkańców tego bloku. Z tego co wiem sam w nich uczestniczyłeś. Skąd teraz taka zmiana u Ciebie? 8)

A w sprawie przedszkola: może warto rozważyć jakieś wytłumienie ścian, które pewnie i tak przed uruchomieniem przedszkola musiałyby być remontowane.

Poniewaz uczestniczylem w niektorych i wiedzialem, czy bylo glosno, czy nie. To raz. A dwa. Nie bronie spokoju mieszkancow tego bloku, bo sami - moga to robic, jezeli im przeszkadza - chyba, ze czytasz inne posty lub widzisz w nich inna tresc. Podnosze tylko temat sensownosci kierowania ankiety do wszystkich :) Zreszta jak sam zauwazyles, skoro nie wszyscy mieszkaja w tym bloku, to dlaczego mieliby sie wypowiadac, ze przedszkole im nie przeszkadza?
kuba pisze:
tylko pamietajmy ze my kiedys tez bedziemy moze chcieli cos na naszym osiedlu zorganizowac.... poprawadzic jakas dzialalnosc.

i wtedy zapytamy sie dlaczego nie mozemy tego zrobic.

I wlasnie o to chodzi. Tylko pytanie musi miec jeszcze wlasciwego adresata. To tyle, zebi mi ktos znowu nie przypisal walki z przedszkolem, haha. Zreszta moze lepszym wyjsciem jest poszukanie sasiadow, ktorym przedszkole moze przeszkadzac i wspolne spotkanie ich z tymi, ktorzy juz mieli cos takiego za sciana? Wtedy chyba szybciej mozna przekonac sceptykow niz ogolnoswiatowa ankieta 8)

_________________
Wolna sobota to i wolny jestem. Nie robię!


Ostatnio zmieniony czw sie 07, 2008 11:40 pm przez Wybra, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: czw sie 07, 2008 11:36 pm 
Offline
CPR Vertical Team
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw mar 02, 2006 1:05 pm
Posty: 6927
Mieszkaniec osiedla: Nie
styllovy pisze:
odczep sie od wybercia, on walczy o cisze w godzinach: 7-17 a nie: 22-6 8)

Zawsze lubie miec cisze w godzinach 7-17. Mam wtedy kaca i nie lubie halasow 8)

_________________
Wolna sobota to i wolny jestem. Nie robię!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: czw sie 07, 2008 11:41 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob paź 02, 2004 12:06 am
Posty: 148
Wybreccio pisze:
Przepraszam, ale co komu da glos popierajacy oddany przez mieszkanca, ktory nie bedzie mial w sasiedztwie przedszkola? Czy mialby on zrownowazyc glos sprzeciwu kogos, kto nad soba przez pol dnia bedzie sluchal biegania i krzykow dzieci?

Mam nadzieje, ze da to pełniejszy obraz sytuacji i pomoże przekonać zarząd do zmiany stanowiska. A nawet jesli nie zmienią stanowiska,to mieszkancy wspolnoty będą mogli wyrobic sobie opinię na temat pracy zarządu, ktory powinien dbac o sprawy wszystkich mieszkańcow, a nie tylko grupki protestujacych mieszkańcow klatki 62.
Natomiast jesli chodzi o sąsiadów z owej klatki, to dostarczylam im juz odpowiedz na pismo -protest i chce spotkac sie z nimi oraz z rodzicami dzieci zgloszonych do punktu. Wiem, ze czesc z nich chce sie z nami spotkac i bardzo sie na to spotkanie ciesze, bo bedzie mozna porozmawiac bezposrednio o konkretnych problemach, ktore widza protestujacy i mozliwosci ich rozwiązania.

_________________
Joanna
http://www.chuchaczek.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: czw sie 07, 2008 11:44 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob mar 27, 2004 5:31 pm
Posty: 420
Lokalizacja: A1 34
Mieszkaniec osiedla: Tak
wybrecccio...;)

toz to jest jak byk napisane ze podobny punkt - a nie zadne przedszkole byl juz w tej czesci osiedla i nikomu to nie przeszkadzalo. dlaczego teraz ma przeszkadzac?
czy tylko dlatego ze ktos sie zapytal czy mozna taki punkt opieki stworzyc?

to nie bedzie przedszkole!!!! prosze o tym pamietac.

_________________
jakub s. logos
http://www.grupawalor.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: czw sie 07, 2008 11:55 pm 
Offline
CPR Vertical Team
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw mar 02, 2006 1:05 pm
Posty: 6927
Mieszkaniec osiedla: Nie
kuba pisze:
wybrecccio...;)

toz to jest jak byk napisane ze podobny punkt - a nie zadne przedszkole byl juz w tej czesci osiedla i nikomu to nie przeszkadzalo. dlaczego teraz ma przeszkadzac?
czy tylko dlatego ze ktos sie zapytal czy mozna taki punkt opieki stworzyc?


to nie bedzie przedszkole!!!! prosze o tym pamietac.

Ciesze sie, ze podobnie jak ja uwazasz, ze zbieranie podpisow poparcia u wszystkich nie jest miarodajne i nie bedzie swiadczyc o tym, ze punkt bedzie przeszkadzal lub nie :) O to dokladnie chodzi. A juz przypisano mi walke z przedszkolami i obrone lokatorow 8)

A tu sie okazuje, ze to SARR nie lubi dzieci 8) Nie ladnie, nie ladnie :cius:

_________________
Wolna sobota to i wolny jestem. Nie robię!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: pt sie 08, 2008 12:02 am 
Offline
CPR Vertical Team
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt mar 30, 2004 4:57 pm
Posty: 5139
Lokalizacja: A8 - 30
Mieszkaniec osiedla: Tak
Joasia pisze:
Wybreccio pisze:
Przepraszam, ale co komu da glos popierajacy oddany przez mieszkanca, ktory nie bedzie mial w sasiedztwie przedszkola? Czy mialby on zrownowazyc glos sprzeciwu kogos, kto nad soba przez pol dnia bedzie sluchal biegania i krzykow dzieci?

Mam nadzieje, ze da to pełniejszy obraz sytuacji i pomoże przekonać zarząd do zmiany stanowiska. A nawet jesli nie zmienią stanowiska,to mieszkancy wspolnoty będą mogli wyrobic sobie opinię na temat pracy zarządu, ktory powinien dbac o sprawy wszystkich mieszkańcow, a nie tylko grupki protestujacych mieszkańcow klatki 62.
Natomiast jesli chodzi o sąsiadów z owej klatki, to dostarczylam im juz odpowiedz na pismo -protest i chce spotkac sie z nimi oraz z rodzicami dzieci zgloszonych do punktu. Wiem, ze czesc z nich chce sie z nami spotkac i bardzo sie na to spotkanie ciesze, bo bedzie mozna porozmawiac bezposrednio o konkretnych problemach, ktore widza protestujacy i mozliwosci ich rozwiązania.


A miałem sie nie wtrącać...

Oj Asiu, Asiu, bo zdanie o Tobie zmienię...
Atakowanie Zarządu to już jest cios poniżej pasa.

1. Jak Twoim zdaniem powinien się zachować Zarząd. Tylko wolałbym usłyszec logiczne i co ważniejsze prawnie spójne argumenty. Bo na razie z mojej strony wygląda to tak (sytuacja przedstawiona poniżej moim zdaniem jest analogiczna):

a) chce zorganizować imprezę, będzie na niej głośno.
b) informuję dookoła kogo popadnie że bedzie fajna impreza.
c) moi sąsiedzi mkną do Zarządu i protestują przeciwko imprezie.
d) proszę wszystkich dookoła żeby się wypowiedzieli w temacie "Czy lubię fajne imprezy, i czy chetnie bym poszedł na imprezę"
e) wpisuje mi się na ta listę tysiąc osób, bo przecież każdy lubi imprezy.
f) opowiadam jaki to zarząd jest zły, bo na wniosek sąsiadów nie pozwala mi zrobić imprezy, mimo że wszyscy dookoła ją popierają

Reasumując:
1. Zgadzam się z opinią Wybry - jesli protestują mieszkańcy klatki w której ma byc przedszkole to trzeba ich przekonać. I 1000 podpisów z zewnątrz + 2 z klatki tej nie pomoga jak reszta ludzi protestuje. Jestem w stanie ich zrozumieć. Nazywajmy to jak chcemy, przedszkole, punkt przedszkolny, grupa dzieci, kółko graniaste - efekt bedzie ten sam. Dzieci = hałas, jak ktoś mówi inaczej to albo nie ma dzieci, albo sie przyzwyczaił do hałasu które wydają jego dzieci.
2. Uprzejmie proszę nie atakowac Zarządu. Zarząd musi działać w ramach prawnych, i w granicach rozsądku (patrz sytuacja wyżej) - jeśli 90% mieszkanców lubi imprezy, nie znaczy to że zarząd ma się przychylić do zniesienia ciszy nocnej - taki przykładzik z kosmosu, bo wiadomo że normalnie nie ma na to szans ;)
3. Naprawdę widzę i rozumiem potrzebę przedszkola na osiedlu. Wiem, że dla niektórych to jest byc albo nie być i dlatego walczą tak w tej sprawie - głównie rodzice, których dzieci miałyby uczęszczać do tego przedszkola. Ale pewne argumenty są po prostu niepoważne. Różne sa sytuacje, niektórzy pracują w domu, niektórzy potrzebują spokoju z innych przyczyn - i prawda jest taka że wypadałoby to uszanować, mimo swoich zawodowych aspiracji.

_________________
"Kochaj admina swego, mozesz mieć gorszego."
Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: pt sie 08, 2008 12:30 am 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob paź 02, 2004 12:06 am
Posty: 148
nie zgadzam sie z przedstawionym porownaniem.
To duze naduzycie impreza= punkt przedszkolny
poza tym sytuacja prawna zezwala na utworzenie takiego punktu w tym danym lokalu.
szerzej moze jutro :)

_________________
Joanna
http://www.chuchaczek.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: pt sie 08, 2008 12:32 am 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob mar 27, 2004 5:31 pm
Posty: 420
Lokalizacja: A1 34
Mieszkaniec osiedla: Tak
Tomek,

po pierwsze - zamierzamy rozmawiac z mieszkancami klatki w ktorej ma byc kółko graniaste.
na razie wymieniamy sie pismami. bedzie zorganizowane spotkanie.


prosze cie nie porównuj punktu przedszkolnego z robieniem imprezy miedzy 22-6 rano.

chyba tu przesadziles. halas w godzinach 7-17 jest dozwolony ...jak na razie..a po 22 drugie nie. to chyba jasne Tomku czyz nie?

po drugie - nie wymagamy od zarzadu aby postepowal wbrew prawu. chcielibysmy tylko aby poznal zdanie innych mieszkancow wspolnoty - jak slusznie zauwazyles takze mieszkancow klatki.... w ktorej mialoby cos powstac

po trzecie - ktore argumenty uwazasz za niepowazne? - konkretnie.

po czwarte - nie chodzi o nazwe przedszkole tylko o forme opieki oraz skale przedsiewziecia.

_________________
jakub s. logos
http://www.grupawalor.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: pt sie 08, 2008 8:22 am 
Offline
CPR Vertical Team
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt mar 30, 2004 4:57 pm
Posty: 5139
Lokalizacja: A8 - 30
Mieszkaniec osiedla: Tak
kuba pisze:
Tomek,

po pierwsze - zamierzamy rozmawiac z mieszkancami klatki w ktorej ma byc kółko graniaste.
na razie wymieniamy sie pismami. bedzie zorganizowane spotkanie.


Bardzo słusznie, jak pisałem powyżej, moim zdaniem to jedyny sposób żeby Wasz punkt przedszkolny powstał.

kuba pisze:

prosze cie nie porównuj punktu przedszkolnego z robieniem imprezy miedzy 22-6 rano.

chyba tu przesadziles. halas w godzinach 7-17 jest dozwolony ...jak na razie..a po 22 drugie nie. to chyba jasne Tomku czyz nie?


Nie przesadziłem. Nie porównuję imprezy do przedszkola, a jedynie metodę dążenia do jednego i drugiego. Z tym że hałas w godzinach 7-17 (miło, że dochodzimy do tego, że jednak jakiś hałas będzie) jest dozwolony - mylisz się, już w innym wątku było to dokładnie omawiane, łącznie z wykładniami prawnymi.

kuba pisze:
po drugie - nie wymagamy od zarzadu aby postepowal wbrew prawu. chcielibysmy tylko aby poznal zdanie innych mieszkancow wspolnoty - jak slusznie zauwazyles takze mieszkancow klatki.... w ktorej mialoby cos powstac


Wydaje mi się, że zarząd doskonale sobie zdaje sprawę, że oprócz protestujących część mieszkańców ma podejście neutralne, a RESZTA INICJATYWĘ POPIERA - stąd miedzy innymi lista poparcia jest słabym pomysłem.

kuba pisze:
po trzecie - ktore argumenty uwazasz za niepowazne? - konkretnie.


Te:

"mieszkanie tak czy inaczej będzie zasiedlone. ;)
może być tam opieka nad dziećmi do godzin popołudniowych lub... sami sobie odpowiedzcie.

przecież to mieszkanie nie moze zostac puste...."

Argument moim zdaniem niepoważny. Mówisz: "My zrobimy tam tylko troche hałasu, a może się tam wprowadzić producent kosiarek"... To taki samo poważny argument jak ten w moim podpisie pod każdym poście ;)

"dlaczego nie posluchamy tych ktorzy mieli juz przyjemnosc w sasiedztwie takiego punktu mieszkac?"

Kolejny niepoważny argument. Dlatego nie posłuchamy (czy tez nie posłuchają mieszkańcy tej klatki niektórzy), bo tu ponownie nie chodzi o tych co lubią mieć przedszkole obok (a nie wątpie, że takich nie brakuje) tylko o tych, którym hałas przeszkadza ;)

"dlaczego tworzymy rzeczywistosc odbiegajaca od faktow. fakt jest taki ze taki punkt nie jest bardziej uciazliwy niz normalny sasiad.... a moze mniej?"

No tu już jest, Kuba, jazda na całego. Jeśli takie przedszkole jest mniej uciążliwe od sąsiada który wychodzi do roboty o 7 a wraca o 17 to chiba ktoś tu inny tworzy rzeczywistość odbiegającą od faktów...


kuba pisze:
po czwarte - nie chodzi o nazwe przedszkole tylko o forme opieki oraz skale przedsiewziecia.


To już było mówione ładnych pare razy. I wierz mi, dotarło do mnie, i do innych myślę też, że hałas produkowany przez 10 dzieci z rzeczową opieką jest inny niż w publicznym przedszkolu w którym jest 80 dzieci. Ale istnieje, i od tego się nie ucieknie. A nie ucieknie się z tej prozaicznej przyczyny, że tak to właśnie developer osiedle zbudował. W niektórych mieszkaniach można wyprawiać cuda i nic nie słychać, w innych pstrykniesz palcami i sąsiedzi obok podskakują.


Wyłączam się z dyskusji, więc tylko na koniec chciałem napisać, że wierz mi Kuba, ja POPIERAM powstanie tego przedszkola. Nie popieram tylko metod, których używacie, a które moim zdaniem prowadzone tak dalej będą dla Was przysłowiowym "strzałem w kolano".

Pozdrawiam serdecznie ;)

_________________
"Kochaj admina swego, mozesz mieć gorszego."
Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: pt sie 08, 2008 8:42 am 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob mar 27, 2004 5:31 pm
Posty: 420
Lokalizacja: A1 34
Mieszkaniec osiedla: Tak
widze ze metoda nie...ta...

najlepiej byloby mieszkanie wynajac. opieke zorganizowac. nikogo o nic nie pytajac. wtedy nie byloby problemu.
tak to sie odbywalo do tej pory i nikt do nikogo nie mial zadnych pretensji. takie punkty istnialy i to wlasnie na terenie wspolnoty jesien.

czy ktokolwiek uskarzal sie na istnienie takiego punktu?

dzieki Tomek.

_________________
jakub s. logos
http://www.grupawalor.pl


Ostatnio zmieniony pt sie 08, 2008 11:19 am przez kuba, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: pt sie 08, 2008 10:31 am 
Offline

Rejestracja: śr mar 31, 2004 8:55 pm
Posty: 448
Lokalizacja: b2 50
kuba pisze:
czy ktokolwiek uskarzal sie na istnienie takiego punktu?

Pisałam wcześniej że nie bylo problemu z sąsiadami, ani jednej skargi, że jest hałas lub coś komuś przeszkadza.
Kuba napisałeś też wczesniej, ze na osiedlu mogloby by powstac kilka takich punktow - z tym sie nie zgodze, poniewaz trzeba sie zastanowic dlaczego bawialnia funkcjonowała tylko 4 miesiace?? Skoro jest tak duze zapotrzebowanie?
Może Wam się wydaje ze jest, ale jak przychodzi co do czego to sytuacja wyglada zupelnie inaczej. Na osiedlu naprawde mieszkaja bardzo specyficzni ludzie...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: pt sie 08, 2008 11:18 am 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob mar 27, 2004 5:31 pm
Posty: 420
Lokalizacja: A1 34
Mieszkaniec osiedla: Tak
Sylwio - na osiedlu mieszkamy My wszyscy ;) kady jest inny i ma swoje prawo do indywidualnosci.
problem polega raczej na tym ze mieszkamy na wspolnym osiedlu - a nie kazdy w swoim domku.

nazwa wspolnota nie pochodzi od słowa - jednostka - tylko od slowa - wspolny czyli ....wlasnie co to oznacza?
na to pytanie odpowiemy sobie nie poprzez mowienie tylko poprzez organizowanie zycia na naszym osiedlu....

na osiedlu jest zapotrzebowanie na opieke nad dziecmi w godzinach pracy czylil od 7-17... a nie na zajecia edykacyjne na godziny.

a o tym czy mogloby powstac wiecej takich punktow swiadczy ilosc osob chetnych do pozostawienia dzieci pod opieka na terenie osiedla, ktora juz dzisiaj przekracza mozliwosci jednego mieszkania o powierzchni 60m2

_________________
jakub s. logos
http://www.grupawalor.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: sob sie 09, 2008 1:38 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw sty 19, 2006 9:55 pm
Posty: 1490
Lokalizacja: C3
Mieszkaniec osiedla: Tak
tomaszg pisze:
Argument moim zdaniem niepoważny. Mówisz: "My zrobimy tam tylko troche hałasu, a może się tam wprowadzić producent kosiarek"... To taki samo poważny argument jak ten w moim podpisie pod każdym poście


Nikt nie pisze o producencie kosiarek tylko o tym ze 3 pokojowe mieszkanie najpewniej wynajmie 6 studentów, co oznacza ze na codzien bedzie ich tam z 10, 6 komputerów i 3 wieze stereo.
Z tego co wiem własciciel jest za granica i ma gdzies kto tam mieszka, wiec mając za sciana takie mieszkanie wolałbym mieć przedszkole, którego godziny otwarcia są jasno i precyzyjnie określone, a co najważniejsze pewność ze w nocy będzie spokój.

Mieszkanie ponoć ma być szczytowe i na parterze, więc liczba zainteresowanych sąsiadów jest znikoma i mam nadzieję ze te i inne argumety ich przekonają :)

Aha sam nie jestem zainteresowany posyłaniem tam dziecka (no chyba ze w nagłych sytuacjach) :)

_________________
Przeliczanie współrzędnych pomiędzy układami WGS-84 (współrzędne geograficzne), 1965, 1992,1942 i 2000 http://wsp.geo.pl Przegląd i wyszukiwanie ramek sekcyjnych


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: pn sie 11, 2008 10:51 am 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw maja 06, 2004 12:47 pm
Posty: 2275
Mieszkaniec osiedla: Tak
też się miałam nie wtrącać, ale... Tomek Twoje porównanie jest wyjątkowo nietrafione, bo głośna impreza w nocy jest po prostu łamaniem obowiązującego prawa, a utworzenie domowego przedszkola - w mieszkaniu właśnie jest legalne i z formalnego punktu widzenia żadne podpisy i zgody mieszkańców czy zarządu wspólnoty nie są do niczego potrzebne
Asia popełniła ten "błąd", że chciała być wobec wszystkich fair... A tak naprawdę powinna pójść do urzędu, złożyć wymagane dokumenty (o zgodzie mieszkańców czy zarządu nie ma w wykazie mowy) i byłoby po sprawie

Aha - powstanie tego punktu nie jest "moim być albo nie być". Owszem, myślę żeby posłać tam moje dziecko, ale świat mi się nie zawali, jeśli będę musiała zatrudnić nianię. Żałuję tylko, że komuś, kto chce coś zrobić dla mieszkańców tego dziwnego osiedla po prostu rzuca się kłody pod nogi...

Skira mogła działać i jakoś nikt nie protestował


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: pn sie 11, 2008 11:24 am 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt mar 30, 2004 4:16 pm
Posty: 6643
Mieszkaniec osiedla: Tak
Trojka ...

tomaszg pisze:
Nie przesadziłem. Nie porównuję imprezy do przedszkola, a jedynie metodę dążenia do jednego i drugiego. Z tym że hałas w godzinach 7-17 (miło, że dochodzimy do tego, że jednak jakiś hałas będzie) jest dozwolony - mylisz się, już w innym wątku było to dokładnie omawiane, łącznie z wykładniami prawnymi.



"Chciala byc wobec wszystkich fair" ale jak sie najbardziej zainteresowani nie zgadzaja to okazuje sie to bledem?
A odnosnie zgody Zarzadu, to cos mi gra w glowie, ze w przypadku prowadzenia dzialanosci gospodarczej w mieszkaniu "wspolnotowym" taka zgoda jest konieczna.

_________________
"Spisane będą czyny i rozmowy, tylko nikomu za ch... nie będzie się chciało tego czytać."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: pn sie 11, 2008 11:32 am 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw maja 06, 2004 12:47 pm
Posty: 2275
Mieszkaniec osiedla: Tak
orson pisze:
tomaszg pisze:

Nie przesadziłem. Nie porównuję imprezy do przedszkola, a jedynie metodę dążenia do jednego i drugiego. Z tym że hałas w godzinach 7-17 (miło, że dochodzimy do tego, że jednak jakiś hałas będzie) jest dozwolony - mylisz się, już w innym wątku było to dokładnie omawiane, łącznie z wykładniami prawnymi.



"Chciala byc wobec wszystkich fair" ale jak sie najbardziej zainteresowani nie zgadzaja to okazuje sie to bledem?
A odnosnie zgody Zarzadu, to cos mi gra w glowie, ze w przypadku prowadzenia dzialanosci gospodarczej w mieszkaniu "wspolnotowym" taka zgoda jest konieczna.


po pierwsze - nie wszyscy zainteresowani się nie zgadzają
po drugie - http://www.wroclaw.pl/m3497/p96258.aspx


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: pn sie 11, 2008 11:56 am 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt mar 30, 2004 4:16 pm
Posty: 6643
Mieszkaniec osiedla: Tak
Trojka pisze:
po pierwsze - nie wszyscy zainteresowani się nie zgadzają
po drugie - http://www.wroclaw.pl/m3497/p96258.aspx

Ale jednak ktos sie nie zgadza. To po co w ogole pytac skoro w przypadku braku zgody zaczyna sie innych metod szukac?
"Chcialam byc fair i zapytalam ale skoro pan tego nie docenia i sie nie zgadza to ja panu pokaze".

Jesli chodzi o wymog zgody Zarzadu Wspolnoty to nie potrafie ci teraz wskazac przepisu palcem ale wydaje mi sie, ze cos takiego jest. Zarzad pewnie jest w stanie to cos wskazac, zakladajac, ze istnieje (przepis oczywiscie).

_________________
"Spisane będą czyny i rozmowy, tylko nikomu za ch... nie będzie się chciało tego czytać."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 115 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group