Jagodno

Forum osiedla Cztery Pory Roku
Dzisiaj jest sob kwie 27, 2024 4:39 pm

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: ndz sie 22, 2004 4:06 pm 
Przed paroma dniami dostalismy do wgladu plan instalacji elektrycznej naszego mieszkania. Czy istnieje cos, na co dobrze byloby zwrocic uwage?


Na górę
  
 
 Tytuł:
PostZamieszczono: ndz sie 22, 2004 4:29 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn mar 29, 2004 7:12 am
Posty: 5579
Lokalizacja: A2
Mieszkaniec osiedla: Tak
Jeśli chodzi o instalację elektryczną to jest taka historia że po pomalowaniu kolorową farbą po jakimś czasie na ścianie (ja mam dulux) wychodzą w miejscu położenia instalacji ciemniejsze pasy. Ale tylko w niektórych miejscach, tak jakby część instalacji była położona płycej a część bardziej w głąb ściany.

Tak poza tym to po schemacie nic się nie wymyśli. Jedyne co to jest pomocny żeby nie przewiercić kabelka.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
PostZamieszczono: ndz sie 22, 2004 4:50 pm 
Offline

Rejestracja: czw maja 20, 2004 10:58 am
Posty: 2199
Lokalizacja: C2 - 9
Mieszkaniec osiedla: Tak
ewentualnie mozna sobie zażyczyc jakies zmiany czy dodatkowe gniazda- ja sobie zażyczyłme krzyzowe wył swaitła na przedpokoju i mam trzy wyłączniki i to samo w kuchni - do wypustu sciennego, dzieki czemu włączam halogeny przy blacie kuchennym w okolicy płyty grzejnej i przy drzwiach, a ze mamy duzą kuchnię to jest to wygodne
dołożylismy tez sobie kilka gniadek wiecej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
PostZamieszczono: ndz sie 22, 2004 6:11 pm 
Akurat zajeta jestem pisaniem listu do Archicomu. Rady Leszka przydaly nam sie juz w tej chwili, zas Andrzeja na pewno w przyszlosci.

Dziekuje wam bardzo.

[quote][/quote]


Na górę
  
 
 Tytuł:
PostZamieszczono: pn sie 23, 2004 9:30 am 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn cze 07, 2004 10:19 am
Posty: 517
Lokalizacja: Oława
Mieszkaniec osiedla: Nie
Hyoscyamus pisze:
Jeśli chodzi o instalację elektryczną to jest taka historia że po pomalowaniu kolorową farbą po jakimś czasie na ścianie (ja mam dulux) wychodzą w miejscu położenia instalacji ciemniejsze pasy.


:shock: :shock: :shock:
nie dobrze... tez mam kolorowego duluxa


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
PostZamieszczono: pn sie 23, 2004 9:46 am 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt mar 30, 2004 7:35 pm
Posty: 4898
Lokalizacja: B2 - 48
Być może wynika to z faktu, że chłopcy rowki po położeniu kabli wypełniali gipsem, a nie tynkiem.

_________________
Pora na pora!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
PostZamieszczono: pn sie 23, 2004 10:13 am 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn mar 29, 2004 7:12 am
Posty: 5579
Lokalizacja: A2
Mieszkaniec osiedla: Tak
To wychodzi po nałożeniu dość grubej warstwy gładzi, i tylko w niektórych miejscach. Ot tak dziwnie na odcinku np. 10 cm. w jednym pokoju, 50 w drugim i zeby było śmieszniej na długości całej ściany w trzecim.... :lol:

Ot taki sobie bubel po jakimś czasie... :evil:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
PostZamieszczono: pn sie 23, 2004 10:17 am 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn cze 07, 2004 10:19 am
Posty: 517
Lokalizacja: Oława
Mieszkaniec osiedla: Nie
to fajnie, nie trzeba w grafitti inwestowac, masz niepowtarzalne dzielo :?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
PostZamieszczono: pn sie 23, 2004 2:19 pm 
Hyoscyamus pisze:
To wychodzi po nałożeniu dość grubej warstwy gładzi, i tylko w niektórych miejscach. Ot tak dziwnie na odcinku np. 10 cm. w jednym pokoju, 50 w drugim i zeby było śmieszniej na długości całej ściany w trzecim.... :lol:

Ot taki sobie bubel po jakimś czasie... :evil:


Poza toba nikt o tym nie wspomina. Czyzby te zaciemnienia pojawily sie tylko u ciebie? Czy takze u innych?

I jeszcze jedno pytanie:
U siebie mamy gniazdko telefoniczne z trzema wejsciami, w tym jedno z nich jest do telefonu, drugie zas na internet? Czy jest u was podobnie?


Na górę
  
 
 Tytuł:
PostZamieszczono: pn sie 23, 2004 2:28 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn mar 29, 2004 7:12 am
Posty: 5579
Lokalizacja: A2
Mieszkaniec osiedla: Tak
Z tego co widziałem to u innych też tak jest.

Jeśli chodzi o gnizadka to w jednym pokoju mam podwójne gnizadko, jedna część to gnizado RTV + sat, a drugia to dwa wejścia teleinformatyczne i tylko od ciebie zależy czy będzie to wejście sieciowe czy telefoniczne.

W dwóch pozostałych pokojach mam też takie podwójne gnizadka ale kable musiałem poprowadzić sobie na własny koszt.

U was pewnie będzie inaczej bo np. w C kable sieciowe były już w standardzie.... Co etap to inne wykończenie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
PostZamieszczono: pn sie 23, 2004 2:34 pm 
Offline

Rejestracja: pn mar 29, 2004 2:28 pm
Posty: 227
Mieszkaniec osiedla: Tak
Hyoscyamus pisze:
To wychodzi po nałożeniu dość grubej warstwy gładzi, i tylko w niektórych miejscach. Ot tak dziwnie na odcinku np. 10 cm. w jednym pokoju, 50 w drugim i zeby było śmieszniej na długości całej ściany w trzecim.... :lol:


Może to jednak wina "fachowców" malarzy, którzy chyba fachcowami nie byli...? :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
PostZamieszczono: pn sie 23, 2004 2:36 pm 
Hyoscyamus pisze:
Z tego co widziałem to u innych też tak jest.

Jeśli chodzi o gnizadka to w jednym pokoju mam podwójne gnizadko, jedna część to gnizado RTV + sat, a drugia to dwa wejścia teleinformatyczne i tylko od ciebie zależy czy będzie to wejście sieciowe czy telefoniczne.

W dwóch pozostałych pokojach mam też takie podwójne gnizadka ale kable musiałem poprowadzić sobie na własny koszt.

U was pewnie będzie inaczej bo np. w C kable sieciowe były już w standardzie.... Co etap to inne wykończenie.


Tego sie obawialam! :roll:
Czy "sat" oznacza na antene satelitarna? (my mamy tel. kablowa, ant. satel. sa na naszym osiedlu niedozwolone)

:roll: I co oznacza wejscie sieciowe? Jezeli macie dwa wejscia teleinformatyczne, to czy nie moze byc jedno na telefon, a drugie, jak u nas, sluzyc do podlaczenia internetu?


Na górę
  
 
 Tytuł:
PostZamieszczono: pn sie 23, 2004 2:39 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn mar 29, 2004 7:12 am
Posty: 5579
Lokalizacja: A2
Mieszkaniec osiedla: Tak
ankrak pisze:
Może to jednak wina "fachowców" malarzy, którzy chyba fachcowami nie byli...? :roll:


Czyżbyś poddawał w wątpliwość moje umięjętności malarskie :wink: :lol:

A tak na poważnie nie tylko ja mam z tym problem. Początkowo myślałem że coś jest nie tak z farbą, krzywo położona gładź etc. ale duże było moje zdziwienie jak zobaczyłem to jeszcze u kogoś...

Poczekam aż wyjdzie wszystko, popękają sciany jak mają popękać, poodpada tynk....i wtedy zareklamuję (przecież nie będę się bawił w detal, tym bardziej że każda taka ingerencja w ściany pociąga za sobą niezły burdelik w mieszkaniu).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
PostZamieszczono: pn sie 23, 2004 2:41 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr maja 05, 2004 5:01 pm
Posty: 3541
Lokalizacja: K1
Mieszkaniec osiedla: Tak
Hyoscyamus ja na przyklad w zadnym razie nie podwazam jakosci malowania w Twej pieczarze. Ale wlasnie przeszlam sie po mieszkanku i nie widze tego zjawiska, o ktorym mowa. Moze tajemnica tkwi w rodzaju farby.

_________________
Nikt nie obiecywal, ze bedzie latwo...i dotrzymal slowa...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
PostZamieszczono: pn sie 23, 2004 2:49 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn mar 29, 2004 7:12 am
Posty: 5579
Lokalizacja: A2
Mieszkaniec osiedla: Tak
Mira pisze:
Tego sie obawialam! :roll:
Czy "sat" oznacza na antene satelitarna? (my mamy tel. kablowa, ant. satel. sa na naszym osiedlu niedozwolone)

:roll: I co oznacza wejscie sieciowe? Jezeli macie dwa wejscia teleinformatyczne, to czy nie moze byc jedno na telefon, a drugie, jak u nas, sluzyc do podlaczenia internetu?


Wejście sat to tylko chwyt reklamowy w rzeczywistości nigdy tu kabla nie było i nie będzie. Co niektórzy powiesili sobie talerze bo Archicom nie pomyślał :evil: że ludziska chcięliby pooglądać coś wiecej niż VIVA czy TV POLONIA. Teraz właśnie trwają rozmowy na temat jakiejś rozsądnej kablówki która będzie dostępna po zwykłym kablu antenowym (szkoda że tak późno)

A jeśli chodzi o gniazdka teleinf. to są dwa do jednago miałem podłączony telefon, a drugie jest wolne (oba są typowo sieciowe bo tel. pod sieciowe też wejdzie).

Ale bez paniki tam możesz sobie wstawić potem co chcesz ważne że są tam korytka które wychodzą do pionów na korytarz. Szczerze mówiąc to standardowe gniazda są do dupy, nie dość że brzydkie - biały plastik to jeszcze jednorazowego użytku (jak raz włożyusz tam końcówkę to amen bo przy próbie wyjęcia sie wszystko łamie)

Sugestia taka: jak chcesz to powiedz arch. że nie chcesz gniazdek, wyłączników niech ci oddadzą forsę za standard a ty dokupsz sobie co będziesz chciała. Gdybym wiedział też tak bym zrobił.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
PostZamieszczono: pn sie 23, 2004 2:52 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn mar 29, 2004 7:12 am
Posty: 5579
Lokalizacja: A2
Mieszkaniec osiedla: Tak
Empatia pisze:
Hyoscyamus ja na przyklad w zadnym razie nie podwazam jakosci malowania w Twej pieczarze. Ale wlasnie przeszlam sie po mieszkanku i nie widze tego zjawiska, o ktorym mowa. Moze tajemnica tkwi w rodzaju farby.


Może ???? Bo u znajomych też dulux był...

Ale najgorsze jest to że te pasy wychodzą ni w pięć ni w dziewięć, tak jakby część przewodów była położona płycej a część głębiej... Oczywiście nie ulega wątpliwości że są to kable bo paski wychodzą przeważnie tam gdzie są puszki, gniazdka etc....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
PostZamieszczono: pn sie 23, 2004 2:56 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr maja 05, 2004 5:01 pm
Posty: 3541
Lokalizacja: K1
Mieszkaniec osiedla: Tak
U mnie uzyto Beckers- zmywalna (naprawde zmywalna- juz moglam sie o tym przekonac, po zabiciu wielkiego, pelonkrwistego robala 8) ). Półmat.

_________________
Nikt nie obiecywal, ze bedzie latwo...i dotrzymal slowa...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
PostZamieszczono: pn sie 23, 2004 3:00 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn mar 29, 2004 7:12 am
Posty: 5579
Lokalizacja: A2
Mieszkaniec osiedla: Tak
Empathy -The Worm's Killer :twisted: :wink:


Ja już do tych pasów się przyzwyczaiłem i smutno byłoby mi bez nich :wink:

No to pa lecę na jagodno, pracę już skończyłem (pisać na forum znaczy się)

BYE


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
PostZamieszczono: pn sie 23, 2004 3:02 pm 
Offline

Rejestracja: pn mar 29, 2004 2:28 pm
Posty: 227
Mieszkaniec osiedla: Tak
Hyoscyamus pisze:
Empatia pisze:
Hyoscyamus ja na przyklad w zadnym razie nie podwazam jakosci malowania w Twej pieczarze. Ale wlasnie przeszlam sie po mieszkanku i nie widze tego zjawiska, o ktorym mowa. Moze tajemnica tkwi w rodzaju farby.


Może ???? Bo u znajomych też dulux był...

Ale najgorsze jest to że te pasy wychodzą ni w pięć ni w dziewięć, tak jakby część przewodów była położona płycej a część głębiej... Oczywiście nie ulega wątpliwości że są to kable bo paski wychodzą przeważnie tam gdzie są puszki, gniazdka etc....


Tiaa... Dulux...
gratuluję wyboru :x
po przejściach w przedpokoju... po pięciu warstwach (tak, wiem ciemny kolor nie zawsze dobrze się rozprowadza - akurat), duluxowi mówię NIE :!:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
PostZamieszczono: pn sie 23, 2004 3:16 pm 
Czyli "sat" oznacza telewizje kablowa. W naszej umowie pisze: "gniazdko anteny TV w pokoju dziennym, okablowanie dla telewizji satelitarnej i kablowej".
W niedlugim czasie beda i one, zdaje sie, przezytkiem. U nas (byc moze i w Polsce) wchodzi powoli na rynek nowa technologia - mala skrzynka (aparat) na telewizorze, ktora umozliwia odbior calego mnostwa programow. Bez kabli i talerzy.

Mam nadzieje, ze cie dobrze zrozumialam, najlepiej byloby oczywiscie zobaczyc. Dziekuje Andrzej za informacje.


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 291 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group