http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,35751,2905750.html
Z unijnych środków miasto wybudowało kolektor sanitarny łączący południowo-wschodni Wrocław z oczyszczalnią ścieków na Janówku. Dzięki temu 9 tys. mieszkańców 69 ulic będzie miało kanalizację
- Pozwoli ona wybudować kanalizację na osiedlach: Partynice, Wojszyce, Ołtaszyn, Jagodno i Brochów. Wielu czeka na nią już kilkadziesiąt lat - mówi Sławomir Najniger, wiceprezydent Wrocławia. - Poza tym wielu wyrzucało ścieki z szamb do lasu lub Odry. Teraz to się skończy i Wrocław będzie czystszy.
Zdaniem władz miasta budowa kolektora Ślęza ożywi również południowo-wschodni Wrocław. Na nowych, skanalizowanych działkach powstaną domy dla 30 tys. ludzi.
- W gminie Kobierzyce powstaną dwie nowe fabryki LG, w których pracę znajdzie kilkanaście tysięcy osób. Z nowymi miejscami pracy w parze muszą iść nowe mieszkania - mówi Najniger.
Kolektor Ślęza za prawie 4,5 mln euro wybudowało przedsiębiorstwo Hydrobudowa 9 z Poznania. Jednak z kasy miasta na inwestycję wydano tylko 84 tys. euro. Aż 4,4 mln euro z Funduszu Spójności wyłożyła Unia Europejska.