Jagodno

Forum osiedla Cztery Pory Roku
Dzisiaj jest czw mar 28, 2024 12:34 pm

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 126 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: pn kwie 04, 2016 10:40 am 
Offline
CPR Vertical Team
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt mar 30, 2004 4:57 pm
Posty: 5139
Lokalizacja: A8 - 30
Mieszkaniec osiedla: Tak
Witam serdecznie, poniżej apel Rady Osiedla.



WALCZMY WSPÓLNIE O TRAMWAJ NA JAGODNO!

Bez naszych działań miasto nie podejmie się budowy tramwaju.

Wspólnie z pobliskimi gminami walczmy o tramwaj wraz

z parkingiem "Park and Ride".

Tylko w ten sposób:

- zmniejszymy korki na ul. Buforowej

- przyczynimy się do mniejszego zanieczyszczania powietrza

we Wrocławiu

- przyspieszymy czas dotarcia do centrum miasta

1) Podpisz petycję w sprawie budowy tramwaju na Jagodno.

Petycja jest wyłożona do podpisu na ochronie przy ul. Wagnera 7a,

Vivaldiego 23, Vivaldiego 32

2) Planujemy protest - akcję przy ul. Buforowej, aby zwrócić

uwagę na naszą determinację.

Chcesz się dołączyć? Skontaktuj się z nami pod adresem e-mail:

tramwajjagodno@gmail.com

_________________
"Kochaj admina swego, mozesz mieć gorszego."
Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: pn kwie 04, 2016 11:06 am 
Offline

Rejestracja: pt wrz 19, 2008 10:37 am
Posty: 153
Mieszkaniec osiedla: Tak
TAK!!!

Kolejne osiedla powstają przy Buforowej. Jeżeli nie będziemy o to walczyć
to nie będzie można wydostać się z osiedla po zasiedleniu powstających bloków.
Miasto twierdzi, że linia tu jest nieekonomiczna, bo ilość mieszkańców za mała.
Zanim się z tym tramwajem uporają będzie tu dwa razy tyle ludzi co teraz
i jedna wąziutka nitka drogi.
Grota-Roweckiego nie rozbudują bo nie ma jak. Mogą tylko Buforową.

Pomysł na akcję :
Robimy makietę tramwaju i "jedziemy" nią Buforową do Morwowej :)

_________________
poprzednio: BAZ


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: wt kwie 05, 2016 1:23 pm 
Offline

Rejestracja: wt kwie 05, 2016 1:19 pm
Posty: 1
Mieszkaniec osiedla: Nie
Witajcie, piszę tutaj jako nowy użytkownik forum, mieszkam na Osiedlu Rodzinnym (Iwiny) jest to co prawda gmina Siechnice, ale nie oszukujmy się, że i tak więszkość mieszka i czuje się cześcią Wrocławia i na pewno także uczestniczy w komunikacji z tego rejonu miasta. Chętnie poprzemy inicjatywę z budową tramwaju chciałbym skontaktować się z osobami, które taką inicjatywę petycję przygotowują mój mail dkaczmar@gmail.com. Patrząc na ilość to jest u nas 3-4 wspólnoty mieszkaniowe z którymi także mam kontakt i chętnie zrobimy coś wspólnie zwłaszcza, że patrząc na tak intensywną zabudowę ul. Buforowej pominięcie w planach tramwaju jest porażką totalną...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: wt kwie 05, 2016 8:41 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz sty 21, 2007 9:19 pm
Posty: 265
Lokalizacja: C3
Oczywiście pod petycją się podpiszę. Myślę jednak, że nic poza skrajnymi metodami takimi jak blokada drogi, coś w stylu Samoobrony nie zwróci na nasz rejon uwagi władz miasta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: śr kwie 06, 2016 10:16 am 
Offline

Rejestracja: wt lip 18, 2006 9:16 am
Posty: 41
Do protestu ulicznego zgłosiło się do tej pory 8 osób - trochę za mało na akcję zwracającą uwagę władz...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: śr kwie 06, 2016 2:38 pm 
Offline

Rejestracja: pn wrz 11, 2006 10:53 pm
Posty: 423
ja jestem "dziewiątym" pewnie potrzeba około 40-50 osób aby zablokować przejście dla pieszych od godziny 7 do 9 koło Biedronki. Szukam chętnych.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: pt kwie 08, 2016 12:09 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt maja 04, 2004 2:11 pm
Posty: 1716
Mieszkaniec osiedla: Tak
Witam ja jak wielokrotnie mówiłem zgłaszam się do każdej formy protestu. Ale może powalczyć jeszcze o peron kolejowy na Jagodnie!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: wt kwie 12, 2016 2:19 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt mar 13, 2007 1:20 pm
Posty: 9
Lokalizacja: C3-62
Mieszkaniec osiedla: Tak
observ pisze:
ja jestem "dziewiątym" pewnie potrzeba około 40-50 osób aby zablokować przejście dla pieszych od godziny 7 do 9 koło Biedronki. Szukam chętnych.


Czy nie lepiej spróbowac akcji, która nie będzie wymierzona w osoby nie mające żadnego wpływu na decyzje a "uprzykrzać" i przypominać się radnym miejskim, którzy władni są coś z tym tematem zrobić ?

Przypominam kto z "jagodzianskiego" okręgu zwyciezył w wyborach samorządowych.
Mirosława Stachowiak–Różecka
Dorota Galant - http://bip.um.wroc.pl/artykul/417/11891/dorota-galant
Jacek Ossowski - http://bip.um.wroc.pl/artykul/417/11895 ... -miejskiej
Katarzyna Obara-Kowalska - http://bip.um.wroc.pl/artykul/417/13786 ... a-kowalska
Sebastian Lorenc - http://bip.um.wroc.pl/artykul/417/11907 ... ian-lorenc

oczywiscie jak najbardziej jestem za tramwajem, ale niekoniecznie za blokowanie drogi jak wszyscy pracujacy i uczacy się spieszą się rano do swoich zajęc


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: czw kwie 14, 2016 11:56 am 
Offline

Rejestracja: pn wrz 11, 2006 10:53 pm
Posty: 423
Wojciech pisze:
observ pisze:
ja jestem "dziewiątym" pewnie potrzeba około 40-50 osób aby zablokować przejście dla pieszych od godziny 7 do 9 koło Biedronki. Szukam chętnych.


Czy nie lepiej spróbowac akcji, która nie będzie wymierzona w osoby nie mające żadnego wpływu na decyzje a "uprzykrzać" i przypominać się radnym miejskim, którzy władni są coś z tym tematem zrobić ?

Przypominam kto z "jagodzianskiego" okręgu zwyciezył w wyborach samorządowych.
Mirosława Stachowiak–Różecka
Dorota Galant - http://bip.um.wroc.pl/artykul/417/11891/dorota-galant
Jacek Ossowski - http://bip.um.wroc.pl/artykul/417/11895 ... -miejskiej
Katarzyna Obara-Kowalska - http://bip.um.wroc.pl/artykul/417/13786 ... a-kowalska
Sebastian Lorenc - http://bip.um.wroc.pl/artykul/417/11907 ... ian-lorenc

oczywiscie jak najbardziej jestem za tramwajem, ale niekoniecznie za blokowanie drogi jak wszyscy pracujacy i uczacy się spieszą się rano do swoich zajęc[/quote

jak życie pokazuje każdy poseł, radny i prezydent ma wszystko "gdzieś" tylko na spotkaniach obiecują a swoje robią !!! i dlatego trzeba przyjąć drastyczne kroki wobec urzędników.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: czw kwie 14, 2016 10:03 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob gru 12, 2015 1:46 am
Posty: 404
Lokalizacja: Komedy 3
Mieszkaniec osiedla: Tak
observ pisze:
Przypominam kto z "jagodzianskiego" okręgu zwyciezył w wyborach samorządowych.
Mirosława Stachowiak–Różecka
Dorota Galant - http://bip.um.wroc.pl/artykul/417/11891/dorota-galant
Jacek Ossowski - http://bip.um.wroc.pl/artykul/417/11895 ... -miejskiej
Katarzyna Obara-Kowalska - http://bip.um.wroc.pl/artykul/417/13786 ... a-kowalska
Sebastian Lorenc - http://bip.um.wroc.pl/artykul/417/11907 ... ian-lorenc


Widać tylko Pan Sebastian Lorenc wychodzi z jakimiś inicjatywami (Interpelacje i zapytania złożone przez Radnego).
Polecam też zajrzeć na jego profil na Facebook'u https://www.facebook.com/seb.lorenc/.

Ja osobiście nie mam drygu do pisania oficjalnych pism, ale gdyby ktoś kto potrafi sklecić kilka zdań podzielił się wzorem na forum to moglibyśmy trochę ich rozesłać do radnych, tak by nie zostały przeoczone i być może uaktywnimy pozostałych radnych. Dobrze byłoby zaznaczyć, że mieli oni poparcie mieszkańców Jagodna w wyborach samorządowych (choć nie wiem skąd to info @observ).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: ndz kwie 17, 2016 1:59 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob gru 12, 2015 1:46 am
Posty: 404
Lokalizacja: Komedy 3
Mieszkaniec osiedla: Tak
Cos mi nie pasuje w tym temacie: "WALCZMY WSPÓLNIE". Byłem dziś spełnić swój obowiązek i wpisać się na listę, z informacji od ochrony wywniosmowalem że nie cieszy się ona zbytnią popularnością (niby 4 kartki poszły ok. 25 osób na kartkę - mierząc na oko). Nic dziwnego że Dutkiewicz ma nas gdzieś skoro "nas" chcących zmienić obecną sytuację jest tak mało.

Myślał ktoś o tym by pochodzić po mieszkaniach i zebrać podpisy? Na pewno jest cała masa osób która nie wie nawet o jej istnieniu.


Btw. Dziś usłyszałem też opinię o tym że osiedla przy ulicy Vivaldiego to już nie Jagodno a Lamowice i to by się zgadzało. Może stąd różnice w kalkulacjach miasta a naszych co do ilości mieszkańców Jagodna.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: ndz kwie 17, 2016 8:54 pm 
Offline

Rejestracja: pt sty 01, 2016 10:33 pm
Posty: 447
Mieszkaniec osiedla: Tak
iro pisze:
Myślał ktoś o tym by pochodzić po mieszkaniach i zebrać podpisy? Na pewno jest cała masa osób która nie wie nawet o jej istnieniu.

Myślę, że to jedyne sensowne rozwiązanie.

iro pisze:
Btw. Dziś usłyszałem też opinię o tym że osiedla przy ulicy Vivaldiego to już nie Jagodno a Lamowice i to by się zgadzało. Może stąd różnice w kalkulacjach miasta a naszych co do ilości mieszkańców Jagodna.

A kto taką opinię wygłosił? To wynika z podziału administracyjnego?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: ndz kwie 17, 2016 9:30 pm 
Offline

Rejestracja: wt sty 01, 2013 10:35 pm
Posty: 310
Mieszkaniec osiedla: Tak
iro pisze:
Btw. Dziś usłyszałem też opinię o tym że osiedla przy ulicy Vivaldiego to już nie Jagodno a Lamowice i to by się zgadzało. Może stąd różnice w kalkulacjach miasta a naszych co do ilości mieszkańców Jagodna.


Siejesz dezinformacje powielając bzdurne opinie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: ndz kwie 17, 2016 11:12 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob gru 12, 2015 1:46 am
Posty: 404
Lokalizacja: Komedy 3
Mieszkaniec osiedla: Tak
@Senny Oprócz podważenia czyjegoś zdania wypadłoby podać wyjaśnienie ew. źródło informacji. Moje zaczerpnięte z opinii słyszanych tu i tam, co zaznaczyłem, więc informacja może być nierzetelna.

@Robin Gdzieś na necie kiedyś w jakiejś dyskusji czytałem, później na dyżurce ochroniarz takiego stwierdzenia użył, później potwierdziła to moja żona spytana czy o tym słyszała ;)

Czy rada osiedla ma plan na aktywniejsze działania niż pozostawienie listy na dyżurce?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: pn kwie 18, 2016 9:39 am 
Offline

Rejestracja: pt lip 03, 2009 11:54 am
Posty: 18
Mieszkaniec osiedla: Tak
podpisywaliśmy ostatnio petycje na ochronie i równiez się zdziwiłam , że jest tak mało podpisów.
Z informacji, którą uzyskałam od ochroniarzy wynika, że zapełnione podpisami kartki są regularnie zabierane, a więc podpisów zostało złożonych znacznie więcej niż tylko te, które w danej chwili są na ochronie.
Może petycję warto byłoby zostawić również w pizzeriach osiedlowych, nie do wszystkich jednak dotarła informacja o petycji na ochronie.
W niektórych klatkach np przy Wagnera 17 nie widziałam informacji na tablicy, natomiast w bramie 15 już była.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: pn kwie 18, 2016 10:18 am 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw sie 20, 2009 8:18 pm
Posty: 250
Lokalizacja: Zima - A6
Mieszkaniec osiedla: Tak
iro pisze:
Cos mi nie pasuje w tym temacie: "WALCZMY WSPÓLNIE". Byłem dziś spełnić swój obowiązek i wpisać się na listę, z informacji od ochrony wywniosmowalem że nie cieszy się ona zbytnią popularnością (niby 4 kartki poszły ok. 25 osób na kartkę - mierząc na oko). Nic dziwnego że Dutkiewicz ma nas gdzieś skoro "nas" chcących zmienić obecną sytuację jest tak mało.

Myślał ktoś o tym by pochodzić po mieszkaniach i zebrać podpisy? Na pewno jest cała masa osób która nie wie nawet o jej istnieniu.


Ja podpisywałem na zebraniu rocznym. Ale że frekwencja, jak to zwykle, skromna, to pewnie i na listach podpisów niewiele. Wszyscy chyba co byli to się podpisali.
Zresztą teraz ogłoszenie na klatkach wisi, więc może podpisów przybędzie - ludzie, zaglądajcie na wasze tablice ogłoszeń. Jak pójdziecie głosować indywidualnie i zostawicie swoje karty do głosowania to podpiszcie i petycję. ;) Dajcie przykład! ;)

_________________
PxMyDz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: pn kwie 18, 2016 5:21 pm 
Offline

Rejestracja: wt sty 01, 2013 10:35 pm
Posty: 310
Mieszkaniec osiedla: Tak
iro pisze:
@Senny Oprócz podważenia czyjegoś zdania wypadłoby podać wyjaśnienie ew. źródło informacji. Moje zaczerpnięte z opinii słyszanych tu i tam, co zaznaczyłem, więc informacja może być nierzetelna.

@Robin Gdzieś na necie kiedyś w jakiejś dyskusji czytałem, później na dyżurce ochroniarz takiego stwierdzenia użył, później potwierdziła to moja żona spytana czy o tym słyszała ;)



Mam Tobie wskazać źródło takich informacji? Masz je w linkach, które powyżej cytowałeś. Zacznij od BIP UM Wrocław. Zapoznaj się z podziałem administracyjnym miasta oraz naszego osiedla na jednostki demograficznej. Niedoszacowanie wynika z braku kompetencji naszych decydentów dla których wykaz osób zameldowanych to jedyny argument.

Odnośnie głosów, to byłem tydzień temu i już wtedy było mniej więcej tyle podpisów o ilu tu mowa. Zatem jest ich więcej niż może się wydawać


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: wt kwie 19, 2016 2:47 pm 
Offline

Rejestracja: pt sty 01, 2016 10:33 pm
Posty: 447
Mieszkaniec osiedla: Tak
Czy ktoś już podawał tego linka tutaj?
http://wroclaw.doba.pl/artykul/nowa-buf ... -/11166/15

Polecam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: wt kwie 19, 2016 3:11 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw sie 20, 2009 8:18 pm
Posty: 250
Lokalizacja: Zima - A6
Mieszkaniec osiedla: Tak
Robin pisze:
Czy ktoś już podawał tego linka tutaj?
http://wroclaw.doba.pl/artykul/nowa-buf ... -/11166/15

Polecam.

A może każdy taki artykuł wysyłać mailem do szanownego pana prezydenta D., który regularnie obiecuje tę drogę...? Ma on jakiś adres poczty? Jak by tak dostał to od 15 tys. Zainteresowanych to może choć raz by przeczytał, zanim skasuje resztę.

_________________
PxMyDz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: ndz cze 05, 2016 10:21 pm 
Offline

Rejestracja: śr maja 04, 2016 7:34 pm
Posty: 7
Mieszkaniec osiedla: Tak
Hej,

Mieszkam na osiedlu od 2006 roku. Mieszkałem w różnych miejscach naszego osiedla a zameldowany jestem od dwóch miesięcy. Więc na własnym przykładzie doskonale wiem, że uwzględnianie jedynie meldunku przy takich inwestycjach jak tramwaj to po prostu totalna bzdura. Dlaczego do stadionu można dojechać tramwajem? Przecież tam jest bardzo mało mieszkańców zameldowanych. ;)

No ale generalnie skoro przy takich inwestycjach brak meldunku jest argumentem dla władz Wrocławia, to czemu tak nie jest przy corocznej akcji "Rozlicz PIT we Wrocławiu". Bo w tym momencie należałoby być konsekwentnym. Więc zaczynam się zastanawiać nad tym rozliczaniem PITa we Wrocławiu...

Pozdrawiam,
Maciek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 126 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group