Jagodno

Forum osiedla Cztery Pory Roku
Dzisiaj jest pt mar 29, 2024 6:54 am

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 126 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: pn cze 06, 2016 9:29 am 
Offline

Rejestracja: pt lip 19, 2013 2:25 pm
Posty: 12
Mieszkaniec osiedla: Tak
Maciek_316 pisze:
Hej,

Mieszkam na osiedlu od 2006 roku. Mieszkałem w różnych miejscach naszego osiedla a zameldowany jestem od dwóch miesięcy. Więc na własnym przykładzie doskonale wiem, że uwzględnianie jedynie meldunku przy takich inwestycjach jak tramwaj to po prostu totalna bzdura. Dlaczego do stadionu można dojechać tramwajem? Przecież tam jest bardzo mało mieszkańców zameldowanych. ;)

No ale generalnie skoro przy takich inwestycjach brak meldunku jest argumentem dla władz Wrocławia, to czemu tak nie jest przy corocznej akcji "Rozlicz PIT we Wrocławiu". Bo w tym momencie należałoby być konsekwentnym. Więc zaczynam się zastanawiać nad tym rozliczaniem PITa we Wrocławiu...

Pozdrawiam,
Maciek

Witam.
Nie musisz być zameldowany we Wrocławiu, żeby rozliczać się we wrocławiu. Przy rozliczeniach liczy się adres zamieszkania (który podajesz w ZAP-3) a nie adres, który masz w dowodzie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: pn cze 06, 2016 7:02 pm 
Offline

Rejestracja: śr maja 04, 2016 7:34 pm
Posty: 7
Mieszkaniec osiedla: Tak
Erich pisze:
Maciek_316 pisze:
[...]
No ale generalnie skoro przy takich inwestycjach brak meldunku jest argumentem dla władz Wrocławia, to czemu tak nie jest przy corocznej akcji "Rozlicz PIT we Wrocławiu". Bo w tym momencie należałoby być konsekwentnym. Więc zaczynam się zastanawiać nad tym rozliczaniem PITa we Wrocławiu... [...]

Witam.
Nie musisz być zameldowany we Wrocławiu, żeby rozliczać się we wrocławiu. Przy rozliczeniach liczy się adres zamieszkania (który podajesz w ZAP-3) a nie adres, który masz w dowodzie.


Byłem za mało precyzyjny. Wiem, że nie muszę być zameldowany we Wrocławiu żeby rozliczać PIT we Wrocławiu. Robię tak od kilkunastu lat. Natomiast słuchając argumentów władz Wrocławia zaczynam się zastanawiać nad przestaniem rozliczania PITa we Wrocławiu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: sob cze 11, 2016 4:44 pm 
Offline

Rejestracja: sob cze 11, 2016 4:24 pm
Posty: 2
Mieszkaniec osiedla: Tak
Witam!

Jestem przyszłą mieszkanką Jagodna (nowy etap osiedla Cztery Pory Roku). Chciałam zapytać czy mieszkańcom regularnie jest przekazywana informacja o rozbudowie ul. Buforowej ? Czy macie jakąś wiedzę o postępach prac? Z doniesień prasowych wynika, że ewentualne oddanie inwestycji planowane jest na marzec 2018 r., czy ktoś się orentuje czy ten termin jest realny ?



Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: ndz cze 12, 2016 11:08 am 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob gru 12, 2015 1:46 am
Posty: 404
Lokalizacja: Komedy 3
Mieszkaniec osiedla: Tak
@veroniicc w tej kwestii nie ma nic pewnego. Teoretycznie wszystkie znane wcześniej przeszkody niepozwalające na przebudowę ul. Buforowej zostały rozwiązane ale czy nie pojawi się coś nowego gwarancji nie ma. Ja osobiście nie wierzę w ten termin, miasto wiele razy wprost dało znać, że ma w nosie Jagodno, więc ta sprawa będzie się wg mnie ciągnęła.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: ndz cze 12, 2016 8:25 pm 
Offline

Rejestracja: pt sty 01, 2016 10:33 pm
Posty: 447
Mieszkaniec osiedla: Tak
veroniicc pisze:
Chciałam zapytać czy mieszkańcom regularnie jest przekazywana informacja o rozbudowie ul. Buforowej ?

Przez radę osiedla tak.
Ale przez miasto nie.
A wiadomo, że Rada Osiedla nie wszystkie informacje z miasta otrzymuje.

Cytuj:
Czy macie jakąś wiedzę o postępach prac?

Jaki postęp prac? Budowa się nie zaczęła przecież.
Chyba, że pytasz o projekt?

Cytuj:
Z doniesień prasowych wynika, że ewentualne oddanie inwestycji planowane jest na marzec 2018 r., czy ktoś się orentuje czy ten termin jest realny ?

Oby.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: czw cze 16, 2016 8:46 pm 
Offline

Rejestracja: sob cze 11, 2016 4:24 pm
Posty: 2
Mieszkaniec osiedla: Tak
Dziękuje bardzo za odpowiedzi :)


Napisałam maila do UM z z zapytaniem w tym temacie w ramach dostępu do informacji publicznej . Nie wiem jak wstawić tutaj pismo w pdf :) ale odpisali, że obecnie trwa aktualizacja dokumentacji projektowej, ale jeszcze w tym roku ma być ogłoszony przetarg na wykonawcę. Umowa z wykonwacą ma być podpisana w I kwartale 2017 r., a zakończenie budowy przewidziane jest na końcówkę 2018 r. Z zastrzeżeniem oczywiście, że powyższe terminy nie uwzględniają ewentualnych protestów.


Wiem, że to trochę nie ten wątek, ale czy moglibyście napisać ile w chwili obecnej trzeba liczyć na dojazd do centrum? (docelowo na godz. 9)

PS. Mam nadzieję, że za chwilę wygramy z Niemcami, to będzie dobry znak dla "naszej" inwestycji :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: czw cze 16, 2016 11:11 pm 
Offline

Rejestracja: pt sty 01, 2016 10:33 pm
Posty: 447
Mieszkaniec osiedla: Tak
veroniicc pisze:
Napisałam maila do UM z z zapytaniem w tym temacie w ramach dostępu do informacji publicznej . Nie wiem jak wstawić tutaj pismo w pdf :) ale odpisali, że obecnie trwa aktualizacja dokumentacji projektowej, ale jeszcze w tym roku ma być ogłoszony przetarg na wykonawcę. Umowa z wykonwacą ma być podpisana w I kwartale 2017 r.,

No widzisz.
A mówiło się, że prace zaczną się w tym roku.
A tu z informacji, które Ty dostałaś wynika, że nic z tego :(

Cytuj:
a zakończenie budowy przewidziane jest na końcówkę 2018 r.

A miało być 2017.

Cytuj:
Z zastrzeżeniem oczywiście, że powyższe terminy nie uwzględniają ewentualnych protestów.

:(

Cytuj:
Wiem, że to trochę nie ten wątek, ale czy moglibyście napisać ile w chwili obecnej trzeba liczyć na dojazd do centrum? (docelowo na godz. 9)

Niestety od 10 minut do 30.

Cytuj:
PS. Mam nadzieję, że za chwilę wygramy z Niemcami, to będzie dobry znak dla "naszej" inwestycji :)

Remis. Ale to i tak dobrze :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: śr lip 20, 2016 11:10 pm 
Offline

Rejestracja: pt sty 01, 2016 10:33 pm
Posty: 447
Mieszkaniec osiedla: Tak
Polecam wydanie Faktów Wrocław z 14 lipca 2016.
http://wroclaw.tvp.pl/26156361/14072016-2145
Mowa o tramwaju na Nowy Dwór (ale także mowa o Nas) od 4:43 do 6:45
Głównie 6:10-6:25

To samo w innym linku z godziny 18:30 gdyby pierwszy link nie działał:
http://wroclaw.tvp.pl/26155218/14072016-1830
5:17 - 7:17


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: wt lip 26, 2016 6:26 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob gru 12, 2015 1:46 am
Posty: 404
Lokalizacja: Komedy 3
Mieszkaniec osiedla: Tak
W wyborczej pojawił się temat tramwaju na Jagodno: http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/1,35 ... ulicy.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: śr lip 27, 2016 12:31 am 
Offline

Rejestracja: pt sty 01, 2016 10:33 pm
Posty: 447
Mieszkaniec osiedla: Tak
iro pisze:
W wyborczej pojawił się temat tramwaju na Jagodno: http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/1,35 ... ulicy.html

Jeżeli miłościwie nam panujący prezydent miasta Wrocławia powie, że tramwaj będzie....
to tylko znak, że chyba zbliżają się wybory :)

PS.
Jeszcze inny ciekawy dokument w tej sprawie.
Bo chyba linka tu nikt nie podawał:
http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/1,35 ... owych.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: czw lip 28, 2016 9:40 am 
Offline

Rejestracja: pn lut 01, 2016 10:38 am
Posty: 45
Mieszkaniec osiedla: Tak
Co kilka dni nowe newsy-najnowszy brzmi: po 2020r.
Za tydzień może zmieni się plan

http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/1,35 ... z4Fg59zLRC#BoxLokWrocImg


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: czw lip 28, 2016 7:13 pm 
Offline

Rejestracja: pt sty 01, 2016 10:33 pm
Posty: 447
Mieszkaniec osiedla: Tak
Czytamy:
Cytuj:
Ta pierwsza inwestycja w pierwotnej wersji planu przewidywana była do realizacji do roku 2020. Po jego korekcie ta data jest nieaktualna, bo budowę torów na Jagodno opatrzono adnotacją "po roku 2020

LOL.
Po 2020, czyli równie dobrze w 2050 :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: śr paź 05, 2016 10:57 am 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt mar 13, 2007 1:20 pm
Posty: 9
Lokalizacja: C3-62
Mieszkaniec osiedla: Tak
wklejam parę wątków w temacie transportu szynowego we Wrocławiu, tym bardziej że trwają konsultacje społeczne - http://komunikacja.wroclaw.pl/



http://www.skyscrapercity.com/showthrea ... 80&page=14

http://www.skyscrapercity.com/showthrea ... t135783861


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: wt paź 25, 2016 9:40 pm 
Offline

Rejestracja: pt sty 01, 2016 10:33 pm
Posty: 447
Mieszkaniec osiedla: Tak
Wrocław zgłosił swoją kandydaturę w konkursie na Zieloną Stolicę Europy 2019 r.
http://www.krn.pl/wiadomosci/Wroclaw-st ... ropy-,9610
A tam czytamy:
Cytuj:
Ważną kwestią jest również zwiększenie liczby inwestycji związanych z transportem zbiorowym

No i dalej....
Cytuj:
Ponadto, jak pokazały przeprowadzone badania na temat przyszłości Wrocławia do 2030 r., mieszkańcom miasta zależy na takim kierunku zmian, nawet jeżeli miałyby się one odbyć kosztem ruchu samochodowego.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: pn sty 02, 2017 12:45 pm 
Offline

Rejestracja: wt lut 23, 2016 11:08 am
Posty: 20
Mieszkaniec osiedla: Tak
Tak na rozluźnienie :lol:

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: czw sty 12, 2017 3:15 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob gru 12, 2015 1:46 am
Posty: 404
Lokalizacja: Komedy 3
Mieszkaniec osiedla: Tak
Moja żona ostatnio skrupulatnie czyta dokumenty przetargu dot. przebudowy ul. Buforowej i ostatnio zwróciła uwagę na jeden dość istotny fakt. Mianowicie wiadukt będzie poszerzany, owszem, ale tor biegnący obecnie na poziomie jezdni pozostanie, ma być tam przejazd strzeżony. Biorąc pod uwagę news o pociągu do Sobótki i Świdnicy (link), który korzysta z tego toru, może nam czasem przytkać nową Buforową. Dodatkowo zastanawiamy się nad faktem krzyżowania torów kolejowych z tramwajowymi - oby to nie był argument do blokowania projektu linii tramwajowej na Jagodno w przyszłości.

PS. Postaram się od żony wyłuskać źródła, konkretne cytaty z umowy, bo tylko mi o tym wstępnie opowiedziała.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: czw sty 12, 2017 8:10 pm 
Offline

Rejestracja: pt sty 01, 2016 10:33 pm
Posty: 447
Mieszkaniec osiedla: Tak
iro pisze:
Mianowicie wiadukt będzie poszerzany, owszem, ale tor biegnący obecnie na poziomie jezdni pozostanie, ma być tam przejazd strzeżony. Biorąc pod uwagę news o pociągu do Sobótki i Świdnicy

Tak, to jest znany fakt i dobrze Twoja żona wypatrzyła.
Myślę, że trzeba zrobić wszystko, aby miasto chcąc uruchomić tę linię puściło ją górą.
I to nie, że się nie da. Bo wszystko się da. Trzeba tylko dobudować trochę linii - zjazdu za wiaduktem.
Miasto tylko chce przyoszczędzić znowu na kasie.
Trzeba zatem zrobić wszystko, aby nie oszczędzali, tylko zbili to po Bożemu.
Gdyż jak pociągi będą jeździły co 30 minut, to mimo przebudowy Buforowej dalej będą korki.
Bo 10 minut z tych 30 przejazd będzie zamknięty!!!!

Chore jest to, że jest wiadukt kolejowy a chce się wykorzystać starą linię dołem :(

Myślę, że jest to dobry temat dla Rady osiedla na negocjacje.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: pt sty 13, 2017 1:18 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob gru 12, 2015 1:46 am
Posty: 404
Lokalizacja: Komedy 3
Mieszkaniec osiedla: Tak
@Robin przetarg już wystartował, jeśli działać to jeszcze przed końcem przetargu i to głośno i stanowczo. Rada osiedla tu zagląda? Jak to nagłośnić?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: sob sty 14, 2017 12:19 am 
Offline

Rejestracja: pt sty 01, 2016 10:33 pm
Posty: 447
Mieszkaniec osiedla: Tak
iro pisze:
Rada osiedla tu zagląda? Jak to nagłośnić?

Czasami czytają forum.
Zebrania rady osiedla jest w każdy pierwszy czwartek miesiąca o godzinie 19.
W okresie letnim na Jagodzińska w okresie zimowym w jednej z Pizzerii na terenie osiedla.
Tu też mały wątek o zebraniach: viewtopic.php?f=11&t=7781


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: pn sty 23, 2017 12:57 pm 
Offline

Rejestracja: ndz kwie 17, 2016 8:00 pm
Posty: 4
Mieszkaniec osiedla: Tak
Robin pisze:
Myślę, że trzeba zrobić wszystko, aby miasto chcąc uruchomić tę linię puściło ją górą.
I to nie, że się nie da. Bo wszystko się da. Trzeba tylko dobudować trochę linii - zjazdu za wiaduktem.
Miasto tylko chce przyoszczędzić znowu na kasie.


A jak mają puścić górą? Jeśli dolna linia nie jest połączona z górną...
usypać górkę?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 126 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group