Jagodno
http://forum.vivaldiego.wroclaw.pl/

wrocławskie przedszkole dla kociąt
http://forum.vivaldiego.wroclaw.pl/viewtopic.php?f=2&t=10333
Strona 1 z 1

Autor:  PaulaN [ czw sie 12, 2010 9:59 pm ]
Tytuł:  wrocławskie przedszkole dla kociąt

Cytuj:
13 czerwca 2010 przyjechały do nas dwa mioty krakowskich kociąt z zalanego przez powódź azylu Fundacji AFN. Oba mioty urodzone zostały przez wolnożyjące (półdzikie) kotki. Kociaki te zainicjowały przedszkolny projekt.

Mimo ogromnego zaangażowania wielu osób wrażliwych na cierpienie zwierząt, na "wolności" żyje ciągle zbyt wiele kotek i kocurów, które, rozmnażając się w sposób niekontrolowany przyczyniają się do zwiększania liczby bezpańskich zwierząt. Często (przede wszystkim w przypadku kociąt) skazanych na tragiczny koniec. Na szczęście są ludzie, którzy reagują i w przypadku znalezienia kotki z maluchami śpieszą im z pomocą.
Kotki są w schroniskach sterylizowane, a potem (jeżeli są dzikie lub półdzikie, a nie wyrzucone / porzucone z powodu ciąży) wypuszczane na wolność. Kocięta przeznaczane są do adopcji. Trudno jednak w schronisku o prawidłową socjalizację. Klatka to rzecz straszna. Szczególnie dla kociego dziecka.

Dlatego podjęliśmy decyzję o stworzeniu przedszkola. Dla takich właśnie kociąt. Urodzonych przez wolnożyjące kotki.


więcej na stronie: http://www.dzieciakizpasja.org/Dzieciak ... pasja.html" target="_blank" target="_blank

niestety jest problem - kilka z kociaków jest chorych a własciwie zarażonych kocim wirusem FIV nieszkodliwym dla człowieka. 23 sierpnia kociaki jadą na drugie badanie w celu potwierdzenia czy są zarażone na 100% czy nie. Jeśli badanie potwierdzi, że tak, niestety będą musiały zostać uspione. Chyba że znajdzie się jakaś dobra dusza która zechce przygarnąc takiego kotka, z pełną świadomością tego że jest on chory i trzeba zapewnić mu bardzo dobre warunki - przede wszystkim kot taki nie może mieć towarzysza w postaci innego kota gdyz moze go zarazić. Poza tym powinien być karmiony dobrą karmą i raczej nie wypuszczany na dwór aby nie narażać jego zdrowia.

Cechy odpowiedniej opieki:
– zminimalizowanie stresu – należy zapewnić zwierzęciu spokojne i ciche miejsce do odpoczynku, unikać stresujących go sytuacji, wszelkie zmiany w otoczeniu wprowadzać stopniowo,
– odpowiednia dieta – należy ją wprowadzać stopniowo, dając kotu czas przyzwyczaić się do zmian, powinna ona być dopasowana do objawów choroby i skonsultowana z lekarzem weterynarii,
– chronienie przed pchłami i innymi pasożytami – przenoszą one wiele chorób, na które kot może zachorować, gdyż jego organizm jest osłabiony i wyniszczony; do ochrony stosuje się różne preparaty – od obroży przeciwpchelnych, przez krople, po spraye i szampony,
– regularne kontrole weterynaryjne – minimum 2 razy w roku koty powinny być kontrolowane przez lekarza weterynarii (częstsze kontrole nie zaszkodzą), a w czasie wizyt dokładnie badane, odrobaczać chorego kota należy co 3 miesiące (specjalny program zalecony przez weterynarza),
– odpowiedni program szczepień – są one wykonywane identycznie jak u zdrowych kotów w takich samych odstępach czasu (dwukrotnie z odstępem 4 tygodni, kolejno za rok, potem co 3 lata),
– doglądanie stanu zdrowia kota w domu – to właśnie właściciele jako pierwsi mogą zauważyć różne zmiany u swojego zwierzęcia, dlatego zaleca się, by sami kontrolowali swoje koty, ich uszy, oczy, nos i pyszczki co tydzień.


Druga sprawa jest taka, że być może nie wystarczy pieniędzy na przebadanie wszystkich kotów - koszt za jednego kociaka wynosi 100 zł.

Jeśli ktoś chciałby w jakikolwiek sposób pomóc - przygarnąc kotka, odstąpić jakąś karmę / żwirek, albo wspomóc finansowo fundację w której mieszkają koty, proszę o kontakt na PW.

Dziekuje wszystkim osobom które pomogły!

//jak ktoś ma ochotę podyskutować sobie o normalności to zapraszam na PW albo prosze porozmawiać z właścicielką Fundacji.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+2godz.
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/