Jagodno

Forum osiedla Cztery Pory Roku
Dzisiaj jest pn lip 01, 2024 10:26 am

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostZamieszczono: pn sty 31, 2005 1:49 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt cze 08, 2004 3:56 pm
Posty: 2539
Lokalizacja: Wrocław
Mieszkaniec osiedla: Nie
Andzeju a jaki byś procesor polecił AMD czy PIV (HT)?
Chodzi mi o jakość bez rozważania ile one kosztują!

_________________
Mam czteropak Calsberga i nie zawaham się go użyć :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
PostZamieszczono: pn sty 31, 2005 2:09 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt kwie 02, 2004 11:03 am
Posty: 682
Lokalizacja: B1
To ja jeszcze powiem co jest u mnie. Komp dziala bezproblemowo, nic sie nie wiesza. Pika do mnie od paru tygodni, tak jakby alfabet morse'a: ta ti ti ta ti ta ti. Nie uklada sie to raczej w zaden wzor.

W biosie pokazuje mi nastepujace temperatury: MB temperature: 30 C, CPU temperature: ~40 C, Power temperature (i tu jest chyba problem): 126 C ! Mozliwe zeby zasilacz tyle wytrzymywal czy raczej popsul sie w nim czujnik temperatury?

Jak wchodze do Bios-u to nic nie pika.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
PostZamieszczono: pn sty 31, 2005 2:10 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt kwie 02, 2004 11:03 am
Posty: 682
Lokalizacja: B1
Acha, procek to PIV 1,6; Plyta to Asus


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
PostZamieszczono: pn sty 31, 2005 2:18 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz wrz 05, 2004 9:34 am
Posty: 11684
Lokalizacja: Z tej klatki co orson. Niestety :|
Mieszkaniec osiedla: Tak
Co tam temperatura. Może być i 200C ale wystarczy odpiąć ten mały głośniczek z płyty głównej i po sprawie :lol: z pikaniem oczywiście :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
PostZamieszczono: pn sty 31, 2005 2:20 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt kwie 02, 2004 11:03 am
Posty: 682
Lokalizacja: B1
Moze by i po sprawie z kompem :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
PostZamieszczono: pn sty 31, 2005 2:21 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn mar 29, 2004 7:12 am
Posty: 5579
Lokalizacja: A2
Mieszkaniec osiedla: Tak
pysiu pisze:
Andzeju a jaki byś procesor polecił AMD czy PIV (HT)?
Chodzi mi o jakość bez rozważania ile one kosztują!


Ja bym brał Athlona 64 a pewnie do potrzeb domowych potrzebujesz procek. 64 mogą wykonywać 2 32 bitowe aplikacje na raz, a biorąc pod uwagę że nie mamy póki co dostępu do 64 bitowych aplikacji (może następca XP Longhorn będzie 64 bitowy) masz tu takie coś a'la HT w PIV. PIV mają szybsze zegary w porównaniu do AMD co wykorzystywane jest np. w procesie kompresji DivX ale tu i tak chodzi tylko o czas w jakim zostanie skompresowany np. film. Ponadto to stosuje się tylko do wyłączonej opcji HT, przy włączonej zegar dzieli się na pół i wydajność procka nie jest już taka powalająca. AMD wg. mnie nie ustępuje pod względem technologicznym Pentium, więc skoro nie widać różnicy to czy warto przepłacać :wink: :?:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
PostZamieszczono: pn sty 31, 2005 2:22 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt cze 08, 2004 3:56 pm
Posty: 2539
Lokalizacja: Wrocław
Mieszkaniec osiedla: Nie
Marcin Cz pisze:
Acha, procek to PIV 1,6; Plyta to Asus


Myślałem o PIV 2,8 i płyta oczywiście Asusa. :?:

_________________
Mam czteropak Calsberga i nie zawaham się go użyć :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
PostZamieszczono: pn sty 31, 2005 2:22 pm 
Offline

Rejestracja: ndz kwie 04, 2004 9:09 pm
Posty: 6550
G5 apple'a jest 64bitowy :P


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
PostZamieszczono: pn sty 31, 2005 2:23 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn mar 29, 2004 7:12 am
Posty: 5579
Lokalizacja: A2
Mieszkaniec osiedla: Tak
Marcin Cz pisze:
To ja jeszcze powiem co jest u mnie. Komp dziala bezproblemowo, nic sie nie wiesza. Pika do mnie od paru tygodni, tak jakby alfabet morse'a: ta ti ti ta ti ta ti. Nie uklada sie to raczej w zaden wzor.

W biosie pokazuje mi nastepujace temperatury: MB temperature: 30 C, CPU temperature: ~40 C, Power temperature (i tu jest chyba problem): 126 C ! Mozliwe zeby zasilacz tyle wytrzymywal czy raczej popsul sie w nim czujnik temperatury?

Jak wchodze do Bios-u to nic nie pika.


A ilu watowy masz zasilacz i jakiej firmy ??


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
PostZamieszczono: pn sty 31, 2005 2:27 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt cze 08, 2004 3:56 pm
Posty: 2539
Lokalizacja: Wrocław
Mieszkaniec osiedla: Nie
Pawel pisze:
G5 apple'a jest 64bitowy :P


A masz jakieś programy 64bitowe!

_________________
Mam czteropak Calsberga i nie zawaham się go użyć :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
PostZamieszczono: pn sty 31, 2005 2:28 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt kwie 02, 2004 11:03 am
Posty: 682
Lokalizacja: B1
Na zasilaczu jest tak napisane: Megabajt, Model: MGB-350ATXP4, 115/230V~, Total output is 350 W max.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
PostZamieszczono: pn sty 31, 2005 2:33 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn mar 29, 2004 7:12 am
Posty: 5579
Lokalizacja: A2
Mieszkaniec osiedla: Tak
pysiu pisze:
Marcin Cz pisze:
Acha, procek to PIV 1,6; Plyta to Asus


Myślałem o PIV 2,8 i płyta oczywiście Asusa. :?:


PIV 2,8 kosztuje 670 PLN, płyta dobra pod niego 480 PLN (na płycie bym nie oszczędzał bo później szybszego proca można wsadzić) = 1150 PLN

AMD 64 3000+ 939 - 630, płyta hiper wypas :wink: 600 PLN = 1200 PLN

Dajesz 50 zeta więcej a masz wydajność z deczka większą niż PIV tylko zegar mały bo 1,8 GHz ale zawsze można coś wykręcić. No i 64 bitowa technologia. Ja bym brał AMD

Chociaż nie powiem PIV też nieźle się spisuje ale klepią go juz dłuższy czas żeby nie było tak jak umnie że mam P III 900 MHz i nie mogę rozbudować bo praktycznie na tym zegarze skończyła sie era P III. Tu może byc podobnie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
PostZamieszczono: pn sty 31, 2005 2:33 pm 
Offline

Rejestracja: ndz kwie 04, 2004 9:09 pm
Posty: 6550
pysiu pisze:
Pawel pisze:
G5 apple'a jest 64bitowy :P


A masz jakieś programy 64bitowe!


Na razie raczej nie, ale:

Hyoscyamus pisze:
64 mogą wykonywać 2 32 bitowe aplikacje na raz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
PostZamieszczono: pn sty 31, 2005 2:38 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn mar 29, 2004 7:12 am
Posty: 5579
Lokalizacja: A2
Mieszkaniec osiedla: Tak
Marcin Cz pisze:
Na zasilaczu jest tak napisane: Megabajt, Model: MGB-350ATXP4, 115/230V~, Total output is 350 W max.


Z benchmarka http://www.benchmark.pl/artykuly/testy/ ... t_350.html

Cytuj:
Zasilacz do obudowy ATX 350W Pentium 4 - 64.00

W naszych testach nie może zabraknąć najtańszych modeli zasilaczy, chociażby ku przestrodze ewentualnych chętnych do zakupu takiego wynalazku. Pieniądze wyrzucone w błoto oraz wysokie ryzyko uszkodzenia komputera - to krótka charakterystyka zasilacza MGB350ATXP4.
Zasilacz jest leciutki, wtyczek molex ma tylko 4 sztuki, a 8-centymetrowy wentylator pracuje bardzo głośno już zaraz po starcie. Kabelki nieco cieńsze niż w normalnych zasilaczach, a jeśli do tego dojdzie wykonanie z gorszego gatunku miedzi, to można się spodziewać, że w testach nie będzie zbyt ciekawie. W środku pustawo...
Wyniki testów jasno wskazują, że zasilacz MGB350ATXP4 nie jest w stanie uciągnąć konfiguracji z dobrą kartą graficzną i mocnym procesorem. Napięcie +3.3v spada poniżej normy już po przyłożeniu 50W obciążenia, a przy 75W jest już tragicznie. Podobnie inne napięcia.
W czasie testów zasilacz był obciążony znacznie niżej, niż zezwala jego specyfikacja. Zwiększenie obciążenia powodowało wyłączenie zasilacza.
Opinie panujące w usenecie są zgodne - unikać jak ognia! Mnóstwo maili od załamanych Czytelników, którzy stracili w chmurce niebieskiego dymku połowę swojej konfiguracji to przestroga dla nadmiernie oszczędnych.
Benchmark.pl zaleca sprawdzić: jeśli ktoś ma u siebie pod blachami obudowy właśnie taki "zasilacz", niech nie czeka, lecz wymieni go na coś pewniejszego. Jednocześnie przyznajemy dla MGB350ATXP4 jedną gwiazdkę - porażka!


Jak widać powyżej lipa. Ja bym polecał 400W Chieftec'a


Ostatnio zmieniony pn sty 31, 2005 2:55 pm przez Hyoscyamus, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
PostZamieszczono: pn sty 31, 2005 2:39 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt cze 08, 2004 3:56 pm
Posty: 2539
Lokalizacja: Wrocław
Mieszkaniec osiedla: Nie
Przy PIV 2,8 to już chyba nia ma co rozbudowywać, na potrzeby domowe chyba tyle wystarczy, tak mi się wydaje. :?:

_________________
Mam czteropak Calsberga i nie zawaham się go użyć :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
PostZamieszczono: pn sty 31, 2005 2:39 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn mar 29, 2004 7:12 am
Posty: 5579
Lokalizacja: A2
Mieszkaniec osiedla: Tak
Pawel pisze:

Na razie raczej nie, ale:

Hyoscyamus pisze:
64 mogą wykonywać 2 32 bitowe aplikacje na raz


No i to jest właśnie to co tygrysy lubia najbardziej :D A trzeba brać pod uwagę że longhorn już niedługo wejdzie na rynek i coś go będzie musiało pociągnąć (o ile będzie 64 bitowy) :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
PostZamieszczono: pn sty 31, 2005 2:46 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt kwie 02, 2004 11:03 am
Posty: 682
Lokalizacja: B1
hyoscyamus pisze:
Marcin Cz pisze:
Na zasilaczu jest tak napisane: Megabajt, Model: MGB-350ATXP4, 115/230V~, Total output is 350 W max.


Z benchmarka http://www.benchmark.pl/artykuly/testy/ ... t_350.html

Cytuj:
Zasilacz do obudowy ATX 350W Pentium 4 - 64.00

W naszych testach nie może zabraknąć najtańszych modeli zasilaczy, chociażby ku przestrodze ewentualnych chętnych do zakupu takiego wynalazku. Pieniądze wyrzucone w błoto oraz wysokie ryzyko uszkodzenia komputera - to krótka charakterystyka zasilacza MGB350ATXP4.
Zasilacz jest leciutki, wtyczek molex ma tylko 4 sztuki, a 8-centymetrowy wentylator pracuje bardzo głośno już zaraz po starcie. Kabelki nieco cieńsze niż w normalnych zasilaczach, a jeśli do tego dojdzie wykonanie z gorszego gatunku miedzi, to można się spodziewać, że w testach nie będzie zbyt ciekawie. W środku pustawo...
Wyniki testów jasno wskazują, że zasilacz MGB350ATXP4 nie jest w stanie uciągnąć konfiguracji z dobrą kartą graficzną i mocnym procesorem. Napięcie +3.3v spada poniżej normy już po przyłożeniu 50W obciążenia, a przy 75W jest już tragicznie. Podobnie inne napięcia.
W czasie testów zasilacz był obciążony znacznie niżej, niż zezwala jego specyfikacja. Zwiększenie obciążenia powodowało wyłączenie zasilacza.
Opinie panujące w usenecie są zgodne - unikać jak ognia! Mnóstwo maili od załamanych Czytelników, którzy stracili w chmurce niebieskiego dymku połowę swojej konfiguracji to przestroga dla nadmiernie oszczędnych.
Benchmark.pl zaleca sprawdzić: jeśli ktoś ma u siebie pod blachami obudowy właśnie taki "zasilacz", niech nie czeka, lecz wymieni go na coś pewniejszego. Jednocześnie przyznajemy dla MGB350ATXP4 jedną gwiazdkę - porażka!


Jak widać powyżej lipa. Ja bym polecał 400W Chieftec'a


Niezla historia! Teraz juz nie mam watpliwosci czy kupic nowy :-) Mam dzisiaj urlop wiec zaraz jade do miasta kupic. Dzieki wielkie!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
PostZamieszczono: pn sty 31, 2005 2:47 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn mar 29, 2004 7:12 am
Posty: 5579
Lokalizacja: A2
Mieszkaniec osiedla: Tak
pysiu pisze:
Przy PIV 2,8 to już chyba nia ma co rozbudowywać, na potrzeby domowe chyba tyle wystarczy, tak mi się wydaje. :?:


Chodzi mi o to że kupujesz dobrą płytę główną i proca. po 2 latach proc nie wydala a płyta jeszcze jeszcze dawałaby radę. I wtedy zonk nie ma juz proców pod twoją płytę i nie możesz włożyć mocniejszego proca. Musisz zmieniać płytę i proca razem.

A jak weźniesz tego AMD 939 albo 754 to masz w przyszłości możliwość wsadzenia do płyty czegoś mocniejszego.

Takie są moje doświadczenia dotychczasowe nie jestem w stanie przewidzieć co będzie za rok czy AMD będzie dalej tłuc te 64 bitowe 939tki. A na PIV na 99 % nic lepszego poźniej nie wsadzisz.

Mój przykład. Mam płytę pod P III socket 370. Jakbym pół roku wcześniej go kupił to pewnie wziąłbym proca 600 MHz poczekałbym 1,5 roku i wszadził 933 MHz i byłbym happy bo podniósłbym o 333 MHz zegar bez dodatkowych wydatków (płyta) do tego wykręciłbym dziada na 1,05GHz i byłoby cool :D

A tak mam 900 MHz i już nie opłaca mi się kombinować tylko wywalić to w pierony i kupić to co ci polecam :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
PostZamieszczono: pn sty 31, 2005 2:51 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt cze 08, 2004 3:56 pm
Posty: 2539
Lokalizacja: Wrocław
Mieszkaniec osiedla: Nie
ok, ale mi chodzi o to że procek 2,8 to już chyba wypas i do szczęścia mi więcej nie będzie potrzeba.

Co o tym sądzisz?

_________________
Mam czteropak Calsberga i nie zawaham się go użyć :D


Ostatnio zmieniony pn sty 31, 2005 2:53 pm przez Krzysiek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
PostZamieszczono: pn sty 31, 2005 2:53 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt kwie 02, 2004 11:03 am
Posty: 682
Lokalizacja: B1
pysiu pisze:
ok, ale mi chodzi o to że procek 2,8 to już chyba wypas i do szczęścia mi więcej nie będzie potrzeba.
aha, znalazłem informacje że na AMD jest 12 miesięcy gwarancji a na PIV jest 36!
Co o tym sądzisz?


Bedzie ci potrzeba wiecej do szczescia w przyszlosci! Na 100%!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group